Galatasaray başkanını seçiyor

Galatasaray başkanını seçiyor

Galatasaray Kulübü'nün olağan seçimli genel kurul toplantısı başladı. Oy verme işlemi tamamlandı. Sandıklar açılmaya başladı. Adaylardan Dursun Özbek 10. sandık sonunda en yakın rakibi Turgay Kıran'ın önünde başkan olmayı garantiledi.

Galatasaray Kulübü'nün olağan genel kurulunda oy sayma işlemi tamamlanırken, sarı-kırmızılı kulübün yeni başkanı açık oy farkıyla DursunÖzbek oldu.


Galatasaray Lisesi'nde gerçekleştirilen genel kurulda üyelerin oylarını kullandığı 15 sandıkta da sayım sonuçlandı. Genel kurul üyelerinden 2 bin 800 oy alan Dursun Özbek yeni başkan olurken, diğer adaylardan Turgay Kıran'a 534, Ahmet Özdoğan'a ise 442 oy çıktı. Ayrıca, toplam 3 bin 842 oyun kullanıldığı seçimde, 66 oy da geçersiz sayıldı.


Özbek'ten zafer konuşması


Galatasaray'ın yeni başkanı Dursun Özbek, seçim zaferinin ardından açıklamalarda bulundu.


Galatasaray'da bugün yapılan seçimli genel kurulun ardından en yakın rakibi Turgay Kıran'a 2266 oy fark atarak başkanlığa seçilen Dursun Özbek, seçimin tamamlanmasının ardından önemli mesajlar verdi.


İşte Dursun Özbek'in zafer konuşması:


"Değerli Galatasaraylılar, hepinize saygılarımı ve sevgilerimi sunuyorum. G.Saray'ın çok değerli genel kurulu üyeleri G.saray gibi çok değerli emaneti, 3 yıl boyunca yönetmek üzere bize teslim ettiğiniz için şahsım ve ekibim adına çok teşekkür ediyorum. Bu emaneti önümüzdeki yıllara taşımak üzere verdiğimiz sözlerin her zaman arkasında duracağız ve var gücümüzle çalışacağız.


Ali Sami Yen abimden, Duygun Yarsuvat abime kadar 35 başkanıma verdikleri emekler için çok teşekkür ediyorum. 7 ay boyunca beraber çalıştığım her zaman önümüzü açan ve büyük destek sağlayan Duygum abime özel teşekkür ediyorum. Diğer bir teşekkürde bugün seçimde yarıştığım değerli kardeşim Turgay Kıran ve Prof. Dr. Ahmet Özdoğan'a. G.Saray'a son derece yakışan bir seçim oldu.


Henüz mazbatamızı almadık. Bu ligi Duygun Yarsuvat yönetiminin bitirmesini istiyoruz. Onlar bunu hak ettiler.


G.Saray'da kazanmak esastır, ben seçime kazanma ve G.Saray'a kazandırma amacıyla girdim. Ben amacıma ulaştım, şimdi G.Saray'ı her alanda başarıya ulaştırmak için bütün gücümüzle çalışacağız. Yeni değil, yine G.Saray, her zaman G.Saray."


Günün özeti


Sarı-kırmızılı kulübün 99. dönem yönetiminin belirleneceği genel kurul, Galatasaray Lisesi'nde start alırken, ilk olarak kongre divan başkanlığına Metin Ünlü seçildi.


Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından, sandık görevlilerinin onaylanması işlemine geçildi. Bazı sandıklarda adayların görevli olarak bildirdiği hiçbir ismin salonda bulunmaması, bu işlemin uzamasına neden oldu. Genel kurul divan heyeti, eksik görevliler yerine salondan aday isteyip, 3 görevlisi hazır bulunan sandıklardan kaydırma yaparak eksikleri telafi etti.


Galatasaray Kulübü'nün olağan seçimli genel kurul toplantısında başkan adayları üyelere son kez hitap etti.


Oylama tamamlandı


Başkan adayları son kez konuştu


Sarı-kırmızılı kulübün, Galatasaray Lisesi'nde gerçekleştirilen genel kurulunda başkanlığa aday olan Dursun Özbek, Ahmet Özdoğan ve Turgay Kıran, son kez üyelerin karşısına geçti.


Başkan adayları hedef ve projelerine kısaca değinirken, Dursun Özbek, seçilecek kişinin çok önemli bir miras alacağını belirterek, "Eğer bu görevi biz alırsak, ben bu mirası bir emanet olarak kabul edeceğim. Aldığımdan daha yukarıda ve güzel olarak teslim edeceğime de söz veriyorum" dedi.


Ahmet Özdoğan, üç adayın da Galatasaray'a yakışır bir seçim kampanyası yürüttüğünü belirterek, "Biz hep birlikte bir öykü yazabiliriz.  Onun için aday olduk" ifadelerini kullandı.


Turgay Kıran ise genel kurulda oy verecek bütün üyelere teşekkür ederek, "Kazanan her zaman Galatasaray olsun" diye konuştu.Galatasaray başkan adayları projelerini CNN TÜRK'e anlattı


Adaylar oylarını kullandı


Galatasaray Kulübü'nün olağan seçimli genel kurul toplantısında oy verme işlemine geçilmesinin ardından, mevcut başkan Duygun Yarsuvat ile başkan adayları Dursun Özbek, Turgay Kıran ve Ahmet Özdoğan oylarını kullandı.


Galatasaray Lisesi'nde gerçekleştirilen genel kurulda, 1 numara sandıkta oyunu kullanan Duygun Yarsuvat'ın oldukça neşeli olduğu gözlendi. Oy pusulasını hazırladığı sırada basın mensuplarına esprili olarak, "Beni çekmeyin. Kime oy verdiğim belli olmasın" ifadelerini kullanan Yarsuvat, oyunu attıktan sonra da "Şen ola Galatasaray diyorum. En son söyleyeceğim şey bu" diye konuştu.


Başkanlık koltuğunu devredecek olan Yarsuvat'a üyelerin ilgisi de yüksek oldu. Sarı-kırmızılı başkan, kendisiyle fotoğraf çektirme isteklerini kırmadı. - Adaylar 3 numaralı sandıkta oy attı 


Galatasaray Kulübü'nün 36. başkanı olabilmek için seçim yarışına giren Dursun Özbek, Turgay Kıran ve Ahmet Özdoğan, 3 numaralı sandıkta oylarını kullandı.


Sandık başına gelen ilk isim olan Dursun Özbek, kendi yönetiminin kullandığı kırmızı renkteki oy pusulasını basın mensuplarına gösterirken, "Çok güzel bir gün, Galatasaray yakışır, demokratik bir seçim. Kim seçilirse seçilsin eminim ki Galatasaray'a en iyi şekilde hizmet verecektir" diye konuştu. 


Başkan adaylarından Ahmet Özdoğan, oyunu kullandıktan sonra medya mensuplarına kısa bir açıklamada bulunarak, "Galatasaray için hayırlısı olsun. Hepimiz Galatasaray için çalışıyoruz" dedi.


Seçimin sarı-kırmızılı kulüp için hayırlı olması temennisinde bulunan bir diğer başkan adayı Turgay Kıran ise "Yine Galatasaray değil, yeni bir Galatasaray diliyorum" değerlendirmesinde bulundu.


Ünal Aysal da oyunu kullandı


Galatasaray Kulübü'nün olağan seçimli genel kurul toplantısında, eski başkan Ünal Aysal oyunu kullandı.


Galatasaray Lisesi'nde gerçekleştirilen genel kurulda, 9 numaralı sandıkta oyunu kullanan Aysal, basın mensuplarına kısa bir açıklamada bulundu.


Ünal Aysal, seçimin sarı-kırmızılı kulübe hayırlı olmasını dileyerek, "Arkadaşlar, bu bir bayrak yarışı. 36. başkanımızı seçiyoruz. Camiamıza hayırlı olacak inşallah. Camiamızın sağduyusu ve kongremizin bu konudaki bilinci bize her zaman doğru seçimler yaptırmıştır. İnşallah bugün de öyle bir netice alacağız. Şimdiden seçilecek başkanımıza başarılar diliyorum" diye konuştu.Oy kullanma işlemi bitti


Galatasaray Kulübü'nün olağan seçimli genel kurul toplantısında oy kullanma işlemi sona erdi.


Galatasaray Lisesi'nde saat 11.00'den itibaren oy kullanmaya geçilirken, 15 sandıkta gerçekleştirilen oy verme, saat 15.00 itibarıyla tamamlandı.  7 bin 856 üyenin oy verme hakkı bulunan seçimde kullanılan oy sayısı 4 binin altında kaldı.


Salonlarda bekleyen son kişilerin de oylarını atmasının ardından, sandıklar Tevfik Fikret Salonu'na getirildi.


Oy sayımı, sandık numaralarına göre sırayla gerçekleştirilecek.


Galatasaray - Beşiktaş rekabetinden ilginç notlar


Başkanlık için 3 aday


Kulüp başkanı Duygun Yarsuvat'ın yeniden aday olmadığı seçimde Dursun Özbek, Turgay Kıran ve Ahmet Özdoğan başkanlık yarışı verecek.


Genel kurul üyeleri Dursun Özbek için kırmızı, Ahmet Özdoğan için sarı ve Turgay Kıran için de gri renkte basılan oy pusulalarını kullanacak.LeBron Atlanta'yı imha etti


Adayların listeleri


Yeni dönemde başkanlığa talip olan üç ismin yönetim, denetim, sicil ve disiplin kurulu aday listeleri şöyle:


Arena'da golsüz derbi yok


Turgay Kıran'ın listesi:


Yönetim kurulu asli üye: Ömer Kayalıoğlu, Tayfun Akgüner, Levent Karadeniz, Taylan Özen, İbrahim Bozan, Ozan Korkut, Ulvi Süvarioğlu, Orhan Sürek, Vildan Taştop, Erdal Aslan.


Yönetim kurulu yedek üye: Okan Böke, Adnan Mete, Pelin Atılgan Çobanoğlu, Edip Önder, Saruhan Sarman.


Denetim kurulu asli üye: Cemal Özturan, Mehmet Akif Aygün, Emre Alkin.


Denetim kurulu yedek üye: Zafer Kural, Aydın Ekinci, Vedat Gürer.


Disiplin kurulu asli üye: Celal Açar, Yıldırım Baysal, Oral Yılmaz, Osman Çelik Uluöz, Tuncer Hunca, Emel Çabukoğlu, Faruk Gürbüzer.


Disiplin kurulu yedek üye: Turcan Bolayır, Hamdi Barıştıran, Remzi Türeci, Hakan Ünsaler, Aydın Önder.


Sicil kurulu asil üye: Bülent Pozam, Süha Balın, Murat İman, Mehmet Saim İzli, Aran Kaston, Ertuğrul Yeşilaltay, Gonca Sarış.


Sicil kurulu yedek üye: Ender Ayas, Murat Yürükel, Devrim Aydoğan.


Galaxy A8'le ilgili yeni detaylar


Dursun Özbek'in listesi:


Yönetim kurulu asli üye: Cengiz Özyalçın, A. Nasuhi Sezgin, Eşref Alaçayır, Cüneyt Tanman, Can Topsakal, Fatih İşbecer, Tayfun Demir, İsmail Sarıkaya, Ural Aküzüm, Tarık Taşar.


Yönetim kurulu yedek üye: Alper Narman, Murat Atay, Ali Yüce, Burçin Aslan, Selim Arda Üçer.


Denetim kurulu asli üye: Cengiz Ergani, Ahmet Cebeci, Cevat Genç.


Denetim kurulu yedek üye: Metin Sinan Aslan, Tolga Erem, Kerem Selahattin Ergün.


Disiplin kurulu asli üye: Oğuz Evrenos, Okan Tekinşen, Cemal Burnaz, Alparslan Karagülle, Oral Yılmaz, Celal Emon, Can Baydarol.


Disiplin kurulu yedek üye: Mustafa Tanrıyar, Derya Göbelek, Esat Erdem, Hakan Ünasaler, Vedat Gürer.


Sicil kurulu asli üye: Serdar Eder, Çetin Öztürk, Hayri Gürkan Eliçin, Mesut Karaarslan, Ali Tüzmen, A. Esat Tansev, Özcan Karamahmutoğlu.


Sicil kurulu yedek üye: Nihal Özfırat, Ömer Faruk Dak, Hakan Melek.


Galatasaray - Beşiktaş derbisinde 336. randevu


Ahmet Özdoğan'ın listesi:


Yönetim kurulu asli üye: Varol Z. Dereli, Ömer Tümay, Emre Erdoğan, Muzaffer Oflaz, Emin Eminoğlu, Fatih Akgün, A. Tuncay Çobanoğlu, Ali Fatinoğlu, M. Zafer Pınarcık, Dinçer Azaphan.


Yönetim kurulu yedek üye: Serhat Özalemdar, Mehmet Yıldırım, Metin Tayfun İşeri, Oben Aybars Kuday, Mehmet Akif Aygün.


Denetim kurulu asli üye: Emel Çabukoğlu, Hakan Akbaş, Gözde Büyükeroğlu.


Denetim kurulu yedek üye: Mehmet Sedat Sanver, Ömer Mafa, Abdullah Köroğlu.


Disiplin kurulu asli üye: Cevdet Dayıoğlu, Vedat Alpaslan, Yıldırım Baysal, Emir Turgan, Ersan Erkam, Ahmet Kalafatoğlu, Hatice Günay.


Disiplin kurulu yedek üye: E. Cem Emiroğlu, Füsun Kantemir, Metin Evrim, Toros Hakgör, Hikmet Recep Evci.


Sicil kurulu asli üye: Hasan Durcan Kumcuoğlu, Aziz Başdoğan, Zeynep Nilüfer Sanvar, Bedri İlhan Tüzün, Melike Beyhan Tüzün, Serol Acarkan, Tuncay Pulcu.


Sicil kurul yedek üye: İbrahim Haluk Nuralp, Nur Alemdar, Faik Naci Özdel.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS