Galatasaray - Fenerbahçe derbisi Yunan basınında ilk haber

Galatasaray - Fenerbahçe derbisi Yunan basınında ilk haber

Süper Lig'de dün akşam oynanması gereken ancak güvenlik sebebi ile ileri bir tarihe ertelenen Galatasaray-Fenerbahçe maçının yankıları dış basında devam ediyor.

Yunanistan gazeteleri ve internet sayfaları Galatasaray-Fenerbahçe derbisinin terör saldırısı şüphesi nedeni ile ertelenmesini 1. haber olarak duyurdu. 2016 yılında Türkiye genelinde toplamda 4 terör saldırısı olduğunu belirten Yunan basını bunlarda 80 kişiden fazla insanın hayatını kaybettiğini ve bu durumun Türk derbisini de etkilediğini yazdılar.

Yunan basınında çıkan bazı başlıklar şu şekilde:

EFSYN Gazetesi: Güvenlik gerekçesiyle İstanbul'da oynanması beklenen derbi maçı ertelendi

E-Typos :İstanbul'da terör korkusu: Yeni bir terör saldırısının yarattığı endişeden dolayı Galatasaray-Fenerbahçe derbi maçı ertelendi.

Newsit:Kanlı terör saldırısından bir gün sonra İstanbul'da korku hakim. Galatasaray-Fenerbahçe maçı ertelendi.

İsviçre basını kararın 2 saat kala alınmasına dikkat çekti

İsviçre spor basını dün oynanması gereken Galatasaray - Fenerbahçe derbi maçının ertelenmesini haber yaptılar. İsviçre spor basının da öne çıkan başlıklar şu şekilde:

LE MATİN Gazetesi: Galatasaray - Fenerbahçe arasında ki derbi maçının cumartesi günü İstiklal caddesi üzerinde intihar saldırısı ardından bu erteleme kararı alındı.  Cumartesi günü 4 kişinin hayatını kaybetmesi ve 39 kişinin yaralanması ile sonuçlanan intihar saldırısı sonrası bu karar alındı, gerekçe olarak da  terör riski olduğu belirtildi diye yazdı.

BLİCK Gazetesi:  Türkiye'de terör maç erteletti..Dün akşam Türkiye 1. Ligin de oynanması gereken Galatasaray - Fenerbahçe derbi maçı terör riski yüzünden ertelendi. Ancak erteleme kararının maçın başlamasına kısa bir süre içinde alınması seyirciyi çileden çıkardı. Stada alınan seyirciler de statdan çıkarıldılar.

TRIBUNE DE GENEVE Gazetesi:  Türkiye'de maç ertelendi, gerekçe terör. Dün akşam oynanması gereken Galatasaray - Fenerbahçe derbi maçı terör riski taşıdığı gerekçesiyle ertelendi. Stada alınan seyircilerde statdan çıkarıldı. Anlaşılmayan tek konu erteleme kararının maçın  başlamasına 2 saat kala alınması şaşkınlık yarattı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS