Galatasaray’dan milyarlık satış! 'Aslan gibi proje' 1 saatte satıldı

Galatasaray’dan milyarlık satış! 'Aslan gibi proje' 1 saatte satıldı

Galatasaray’dan milyarlık satış! 'Aslan gibi proje' 1 saatte satıldı

Galatasaray Spor Kulübü, global gayrimenkul yatırım şirketi Nevita ile yeni bir anlaşmaya imza attı. Sarı-kırmızılıların, Mecidiyeköy’de yer alan binası için yapılan iş birliği, Nef Stadyumu’nda gerçekleştirilen basın toplantısı ile duyuruldu. Toplantıya Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, Nevita Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Akbal ile yöneticiler katıldı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Toplantıda konuşan Dursun Özbek, ilk günden beri Galatasaray’ın malı açından güçlü, sürdürülebilir sportif başarıya sahip bir kulüp haline getirmek istediklerini hatırlatarak, "Bunun için çalışmalarımız sürüyor. Bu çalışmalardan biri Mecidiyeköy’de bulunan gayrimenkulümüzün geliştirilerek, değerlendirilmesi. Bu proje ile kulübümüzde ağır bir yük duran Bankalar Birliği’nden çıkmanın ilk adımını atacağız. Florya ve Mecidiyeköy projelerinin hızlanması için Mecidiyeköy projesi önem arz ediyor. Faruk Akbal’a teşekkür ediyorum. Aramızdaki iş birliğinin ileriki dönemde daha da büyüyerek sürmesini temenni ediyorum. Projemizin adı Leo. Galatasarayımıza yakışan aslan gibi bir proje olacak. Tüm Galatasaraylılardan bu projeye önemli bir yatırım fırsatı olarak bakmalarını rica ediyorum" diye konuştu.

Icardi ve Wanda Nara'dan Messi paylaşımı

Icardi ve Wanda Nara'dan Messi paylaşımı

Kuruluşlarından bugüne 9 yılı geride bıraktıklarını söyleyen Faruk Akbal, "Ülkemizin en köklü ve güzide kulüplerinden Galatasaray ile iş birliği yapmanın gururunu yaşıyoruz. Bu iş birliği bir spor kulübü ile bir global yatırım şirketinin de iş birliği açısından güzel bir örnek oluyor. Bizler de dünya güzel bir şekilde anlatarak Galatasaray’ın da istifade etmesini istiyoruz. İçimize sinen bir proje oldu. Bunda Erden Timur’un çok emeği var. Gerek Galatasaray’ın marka ve camia gücü gerek projenin lokasyonu, gerekse de Nevita güçlü satış ve dağıtım ağı ile birlikte elde edebileceğimiz en iyi hasılatı kazandırmak istiyoruz" diye konuştu. Akbal ayrıca yabancı yatırımcılarla burayla buluşturmayı hedeflediklerini ifade ederek, "1 milyar TL sermaye giriş ön görülüyor konutlar kısmı için. Sadece konut kısmı için 1 milyar TL üzerinde yabancı yatırımcılarla geleceğini bekliyoruz" dedi.

Projenin yatırım miktarının 100-150 milyon TL arasında değişen bir miktar olduğunu ifade eden Başkan Özbek, "Burası güzel çok önemli bir rezidans olacak. Herkesin tercih edeceği, herkes için de güzel yatırım olacağı gayrimenkul olacak. Galatasaray bugünkü mali yapısı itibariyle nasıl harcayacak gündeme geliyor. Hiç kimse merak etmesin, bunun projesi de yapıldı. Finansman da titiz bir şekilde yapılıyor. Erden Timur bu projeye büyük katkı veriyor. Daha önce genel kurulda söz verdiğimiz şekilde hayata geçecektir. Gecikme söz konusu değildir. Hiç kimse merak etmesin. En kısa sürede projeyi hayata geçireceğiz. Bu projenin bir an önce satılması, Galatasaray’ın finansal yapısını güçlendirmek, Bankalar Birliği’ne olan borcunun bir kısmının ödenmesi için fayda sağlayacaktır" şeklinde konuştu.

Dünya Kupası'nın kaderini değiştiren pozisyon!

Dünya Kupası'nın kaderini değiştiren pozisyon!

1 saat içinde rekor satış

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

17 Aralık tarihinde Ali Sami Yen Nef Stadyumu’nda, Leo Residences projesinin lansmanını gerçekleştiren Nevita, satışa sunulan tüm dairelerin satışını rekor düzeyde bir süre ile bir saat içinde gerçekleştirdi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Leo Residences projesini ve Galatasaray’ın gayrimenkul vizyonunu dünyaya en doğru şekilde anlatarak Galatasaray’ın global gayrimenkul yatırım pastasından en yüksek payı alabilmesi için Ali Sami Yen Nef Stadyumu’nda inanılmaz bir görsel şölene ev sahipliği yapan Nevita, Galatasaray’ın Mecidiyeköy’deki binasının satış süreçlerine imza atarak Galatasaray’a önemli bir finansal kaynak sağlamış oldu.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Galatasaray Başkanı Dursun Aydın Özbek, Leo Residences proje lansmanında yaptığı konuşmasında; ‘’Mecidiyeköy’de bulunan gayrimenkulümüzün doğru koşullarda geliştirilip değerlendirilmesi, kulübümüzün ileriki dönemde atacağı adımları kolaylaştırması açısından büyük bir önem arz ediyor. Bizim için çok değerli olan bu projede emlak piyasasında global anlamda güçlü bir şirketle, özellikle yabancı yatırımcılar konusunda beklentilerinizi en iyi şekilde karşılayan Nevita ile çalıştık. Galatasaray'a yakışan aslan gibi bu projede satışa sunulan 134 dairemizin satıldığını görmek istiyordum. Nevita müthiş bir başarıya imza attı.” dedi.

180 konuttan oluşan Leo Residences’ın yüzde 70’i satışa sunuldu. Satışa sunulan 134 dairenin tamamının satıldığı lansmanda, Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Dursun Aydın Özbek ve Kulüp yöneticileri, Galatasaray Sortif AŞ. Başkan Vekili Erden Timur, sporcular, spor ve sanat camiasının önemli simaları, İstanbul’dan Antalya’ya, Çin Halk Cumhuriyeti’nden, Rusya’ya, Avrupa’dan Körfez ülkelerine kadar 4 farklı kıtadan 5 binden fazla Nevita acentesi yer aldı.