Galatasaray'dan UEFA açıklaması

Galatasaray'dan UEFA açıklaması

Galatasaray Kulübü, UEFA Kulüp Finansal Kontrol Komitesi (CFCB) ile yaptığı anlaşmanın yeniden incelenmeye alınmasının rutin bir işlem olduğunu açıkladı.

Kulübün internet sitesinden yapılan açıklamada, UEFA Kulüp Finansal Kontrol Komitesi ile 13 Haziran'da yapılandırma sözleşmesi imzalandığı hatırlatılarak, "UEFA'nın resmi web sitesinde bugün yayınlanan açıklamaya göre CFCB Soruşturma Kurulu ile imzalamış olduğumuz yapılandırma sözleşmesi, CFCB Başkanı Jose Narciso da Cunha tarafından bir üst kurul olarak yargı kuruluna incelenmek üzere gönderilmiş olup, UEFA'nın iç prosedürleri gereği gerçekleşen rutin bir işlemdir. Söz konusu kurul ile imzalanan yapılandırma anlaşmasına herhangi bir etkisi yoktur." denildi.


UEFA ile Galatasaray arasında yapılan 4 sezonluk anlaşma çerçevesinde sarı-kırmızılı kulübe, para ve futbolcu kısıtlama cezası verilmişti.


Rusya tribünleri bildiğiniz gibi


İnceleme ve anlaşmanın detayları


UEFA'dan yapılan yazılı açıklamada, CFCB Başkanı Jose Narciso da Cunha Rodrigues'in, Galatasaray ile yapılan anlaşmayı tekrar gözden geçirilmesi için CFCB Araştırma Komisyonu'na gönderme kararı aldığı bildirildi.


Açıklamada, kararın alınma nedeni ya da incelemenin ne zaman sona ereceği konusunda ise bilgi verilmedi.


Konuyla ilgili konuşan Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, "Herhangi bir sıkıntı yok. Kimse endişe etmesin. UEFA'nın kendi içindeki rutin kontrolü. Biz anlaşmamızı yaptık ve imzamızı attık." dedi.


UEFA, 13 Haziran'da Galatasaray'a Finansal Fair Play kuralları kapsamında para ve futbolcu sayısı kısıtlama cezası vermişti ve UEFA ile Galatasaray arasında 4 yılı (2018-2019, 2019-2020, 2020-2021 ve 2021-2022 sezonları) kapsayacak şekilde anlaşmanın yapıldığı duyurulmuştu.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS