hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Gambiya Milli Takımı ölümden döndü! Süper Lig'in yıldızları da uçaktaydı...

  Gambiya Milli Takımı ölümden döndü Süper Ligin yıldızları da uçaktaydı...
  expand

  Gambiya Milli Takımı, Afrika Kupası için Fildişi Sahili'ne giderken ölümden döndü. Beşiktaş'ta forma giyen Omer Colley ve Ankaragücü'nde oynayan Ali Sowe'un de yer aldığı uçakta birçok futbolcu bilincini kaybedip bayıldı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Gambiya Millî Takımı'nı Afrika Uluslar Kupası için Fildişi Sahili'ne taşıyan uçakta korku dolu anlar yaşandı. Gambiya ekibinin Banjul'dan Abidjan'a yaptığı iki buçuk saatlik uçuş esnasında birçok oyuncu bilincini kaybedip bayıldı. Olayın ardından uçağın pilotu, Banjul'a acil iniş yapmak zorunda kaldı.

  SEBEBİ ORTAYA ÇIKTI

  Oyuncuların baygınlık geçirmesinin nedeni de ortaya çıktı. Uçaktaki oksijen kaynaklarının azalmasının, uçakta şiddetli baş ağrılarına ve aşırı baş dönmesine neden olduğu bildirildi. Uçağın boyutunun ufak olmasının bu yaşanan olayda başrol oynadığı kaydedildi. Afrika Uluslar Kupası C Grubu'nda ilk maçında 15 Ocak Pazartesi Senegal ile karşılaşacak olan Gambiya Milli Takımı'nı taşıyan uçağın yaşananların ardından Gambiya'ya döndüğü belirtildi.

  ALI SOWE VE OMAR COLLEY DE UÇAKTA 

  Bu arada olayın yaşandığı uçakta, Beşiktaş'ın 31 yaşındaki stoperi Omar Colley ve Ankaragücü'nün 29 yaşındaki forveti Ali Sowe da yer alıyordu. Olayın ardından Nieuwsblad'a konuşan Gambiya MillÎ Takım Teknik Direktörü Tom Saintfiet, "Hepimiz ölebilirdik. Hepimiz çabucak uykuya daldık. Ben de öyle. Hayatımın nasıl bittiğine dair kısa rüyalar gördüm. Gerçekten. Dokuz dakika sonra pilot geri dönmeye karar verdi çünkü oksijen kaynağı yoktu. Bazı oyuncular inişten sonra bile uyanamadı. Neredeyse karbonmonoksit zehirlenmesi geçiriyorduk. Yarım saat daha uçsaydık hepimiz ölmüş olacaktık" yorumunu yaptı. 

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  FEDERASYONDAN AÇIKLAMA

  Gambiya Futbol Federasyonu da konuyla ilgili bir açıklama yayınladı. Açıklamada şu ifadeler yer aldı: "Gambiya Futbol Federasyonu, Gambiya'yı Afrika Uluslar Kupasına taşıyan Charter uçağının teknik sorunlar nedeniyle Banjul'a geri döndüğünü kamuoyuna bildirmekten üzüntü duymaktadır. Uçağın havalanmasına dokuz dakika kala mürettebat durumu fark etmiş ve derhal Banjul'a dönme talebinde bulunmuştur.

  'OKSİJEN KAYBI YAŞANDI'

  İnişin ardından yapılan ilk incelemeler kabin basıncı ve oksijen kaybı olduğunu göstermiştir. Bununla birlikte, uçuşu gerçekleştiren Air Cote d'Ivoire şirketinin teknik ekibi, oksijen ve kabin basıncı eksikliğine neyin sebep olduğunu tespit etmek üzere durumu değerlendirmeye devam etmektedir. Bu bağlamda, oyuncular ve personel de dahil olmak üzere ekip şu anda Ocean Bay Hotel'deki üsse doğru yola çıkmış durumda ve yeni talimatları beklemektedir. Heyetin her bir üyesinin güvende ve sağlıklı olduğunu belirtmek önemlidir."

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  BEŞİKTAŞ'TAN AÇIKLAMA GELDİ

  Beşiktaş Kulübü'nden Omar Colley'in sağlık durumuyla ilgili açıklama geldi. Açıklamada şu ifadeler kullanıldı: "Gambiya Milli Takımı'nın Afrika Kupası için yaptığı uçak yolculuğunda uçağın boyutu nedeniyle yaşanan oksijen eksikliğinden etkilenen futbolcumuz Omar Colley ve Gambiya Milli Takımı kafilesine geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Futbolcumuzla temas sağlanmış, kendisinin ve takım arkadaşlarının sağlığının iyi olduğu öğrenilmiştir. Saygılarımızla."

  (Fanatik)

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow