'Gemileri yak Arda'

'Gemileri yak Arda'

Galatasaray eski Başkanı Adnan Polat, eleştirilerin hedefinde olan Arda Turan'a tavsiyelerde bulundu.

Galatasaray eski Başkanı Adnan Polat, Milliyet Gazetesi yazarı Songül Hatısaru'ya önemli açıklamalarda bulundu. Polat, son dönemde eleştirilerin odağında olan Arda Turan ile ilgili de konuştu.


"Arda ile ilgili çok eleştiri almıştım"


"Arda, Galatasaray altyapısından yetişmiş ama sonra beğenilmeyip Manisa’ya gönderilmişti. Sonra ben onu Manisa’da bir maçta izlemiş ve çok beğenmiştim. Geri getirdim, o zaman daha 18-19 yaşındaydı. Sonra Galatasaray’da çok iyi performans gösterdi. 22 yaşında onu Galatasaray’a kaptan yaptım, Çok akıllı, zeki ve mizah gücü çok yüksek, iletişimi çok rahat kuran, bilgili bir çocuktu. Ben o zamanlar çok eleştiri almıştım. Sonra tabii Türkiye’de şöhret olunca yaşamak çok kolay değil."


"Arda gemileri yaksın"


"Ne yapsanız hata oluyor, özel yaşamınız paramparça ediliyor. Öyle olunca yaşamak çok zorlaşıyor. Arda’nın Galatasaray’dan gitmesinin esas sebebi oydu. İyi de yaptı kariyeri açısından. Şu anda dünyanın en büyük kulübünde, ama benim Arda’ya tabii ki bir tavsiyem olabilir. Müslüman orduları, Müslümanlığı yaymak için Afrika’dan, İspanya’ya geçtikleri vakit, komutanları Tarık Bin Ziyad, karşıya geçtikleri gemilerin hepsini yaktırıyor. Askerlerine, “Arkanızda deniz, önünüzde düşman var. Kararı siz verin” diyor. Arda’nın bana göre, eğer Barcelona’da başarılı olmak istiyorsa, 6- 7 senelik bir dönem için kesinlikle Türkiye ile ilişkisini kesmesi lazım. Gemileri yaksın, başarılı olsun, Türk futbolcusunun ve Türk futbolunun bayrağını en tepeye diksin ki, o kapılar başka futbolcularımıza da açılsın."


Fiorentina ve Galatasaray Nuri Şahin'in peşinde


"Arda’nın ticaretin içine de girmesi yanlış"


"Türkiye futbolcu ithal eden değil, ihraç eden ülke konumuna gelsin. Bunu yapabilir, o potansiyel var Arda’da. Bir de Arda’nın ticaretin içine de girmesi yanlış, çünkü bu iş konsantrasyon meselesi. Arda eğer kazandığı paraların bir bölümüyle restoran falan gibi başka işler yaparsa onları da takip etmek zorunda kalacağından, ister istemez kafasının bir bölümü meşgul olacak. Ne zaman emekli olursa ondan sonra düşünsün ticareti. Ben yanında olsam bunların hiçbirini yaptırmazdım."

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS