Hamza Hamzaoğlu'ndan Mustafa Denizli açıklaması

Galatasaray yönetiminin yolları ayırma kararı aldığı teknik direktör Hamza Hamzaoğlu, yaşadığı süreçle ilgili soruları yanıtlarken Mustafa Denizli'nin takım için iyi bir teknik adam olacağını ifade etti.Cumhuriyet'e konuştu
Galatasaray yönetiminin yolları ayırma kararı aldığı teknik direktör Hamza Hamzaoğlu yaşadığı süreçle ilgili Cumhuriyet gazetesinden Cumhur Önder Arslan'ın sorularını yanıtladı. İşte sarı-kırmızılılara 1 yılda 3 kupa kazandıran ancak görevine son verilen Hamzaoğlu’nun çarpıcı açıklamaları...
Antalyaspor maçını izlediniz mi, neler hissettiniz?

Hamza Hamzaoğlu: Antalyaspor maçını izledim. Tabii ki ayrılık sonrası duygusal anlar yaşadım, son dakikada yediğimiz gole çok üzüldüm.

Umut’la ilgili sözleriniz ayrılıkta etkili mi oldu?

Hamza Hamzaoğlu: Belki bazı şeylerin sorulması gerekiyordu, belki bunları yaşamamız gerekiyordu. Elbette Umut ile ilgili, diğer futbolcularımızla alakalı sorular olacak, bunları yanıtlayacağım. Sezon başından bu yana bana kamuoyundan ‘Yönetimin önüne geçiyorsun, onlara kalkan oluyorsun’ eleştirileri geliyordu.

Sorulara hep ben muhattap oldum ve yanıtlarını da verdim, vermek de zorundaydım. Benim kafamda herhangi bir hesabım ya da farklı bir düşüncem olmadığı için sorulan her soruya rahatlıkla cevap veririm. Tarzım, kişiliğim böyle. Bugünleri yaşadık, sağlık olsun.

"Beni tanıyor olmaları gerekir"

Bazı sözleriniz yönetim tarafından beğenilmedi mi, yönetimin önüne mi geçtiniz?

Hamza Hamzaoğlu: Ben hiçbir zaman yönetimin önüne geçeyim, onların işine karışayım gibi bir şey düşünmedim. Takımın teknik direktörü benim, oyuncuyu ben tanıyorum. Yönetimin önüne geçmek gibi bir durumum yok. Benle, takımla ilgili soru soruluyor. Bunlara cevap vermeyeceksem ne yapacağım? Benim öyle bir niyetim olduğunu mu düşündüler bilemiyorum. Ama beni bu kadar zamandır tanıyor olmaları gerekir, benim onları sıkıntıya sokacak bir şey düşünmem mümkün mü?

"Yönetim kararı değilmiş"

Dursun Özbek, yolların ayrılmasına ‘yönetim kararı’ dedi. Ama bazı yöneticiler karardan habersizdi. Ne söylersiniz?

Hamza Hamzaoğlu: Bana yönetim kurulu kararı dendi ama bazı yöneticilerin benimle ilgili karardan haberi olmadığını sonradan öğrendim.

Yönetimin kararı sportif mi, zamanlaması doğru mu?

Hamza Hamzaoğlu: Yönetimin bu kararı bence çok yanlış. Her şeyden önemlisi zamanlaması yanlış. Şampiyonlar Ligi’nde iddiamız devam ediyor, kritik bir Atletico Madrid maçı oynayacağız, kazansak önemli bir avantaj yakalayacağız. Ligde kaybedilmiş hiçbir şey yok, takımda taşlar yerine oturuyorevimizde Antalyaspor’la oynayacağız kazanıp zirve takibini sürdüreceğiz, Beşiktaş’la maçımız var. Bu karar daha öncesinde alınsa anlarım. Ama daha önce almadıysan biraz beklersin, Antalya maçını, Atletico Madrid maçını görürsün, kötü gidiyorsak yine yolları ayırırsın. Bizimle yolların ayrılması kararının sportif başarı veya başarısızlıkla alakası yok. Ama yapacağımız da bir şeyyok, sağlık olsun.

"Mustafa Denizli iyi bir tercih olur"

Sizin yerinize ilk aday Mustafa Denizli.. Mustafa hoca sizce Galatasaray için doğru tercih mi?

Hamza Hamzaoğlu: Mustafa Denizli, Galatasaray’ı, kulübü yakından tanıyan bir isim. Mustafa Hoca başarılı olacağına inandığım bir teknik adam. İnşallah Galatasaray için iyi bir tercih olur. Galatasaray’ın bu sene başarılı olmaya, Süper Lig’de yeniden şampiyonluğu yakalamaya çok ihtiyacı var. Bunu başaracak bir futbolcu kadromuz mevcut. Yeter ki ortam biraz toparlansın, camia içinde huzur yakalansın.

"İstifa sesleri üzücü"
Antalya maçında taraftarlar ‘Yönetim istifa’ diye bağırdı. Ne düşünüyorsunuz?

Hamza Hamzaoğlu: Yönetim istifa tezahüratları üzücü tabii ama bilemiyorum artık.

Geçen sezonki başarılarda payı olan Abdurrahim Albayrak ve Ali Dürüst’ün yokluğunu aradınız mı?

Hamza Hamzaoğlu: Bu sezon Abdurrahim Albayrak ve Ali Dürüst’ün eksikliği hissedilmedi diyemem. Ama onlar ayrıldıktan sonra ben her şeye rağmen bugüne kadar Abdurrahim Ağabey’in sadece 1 kez ziyaretine gittim, telefonla konuşmuşluğum da sayılıdır. O da aynı şekilde. Ne o beni aramıştır bana zarar gelmesin diye, ne de ben ona bir zarar gelmesin diye bir şey konuşmuşumdur. Ama onların yokluğu hissedildi.
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS