Hasan Arat kimdir? Serdal Adalı kimdir? Beşiktaş başkan adaylarının önceki görevleri!

Hasan Arat kimdir? Serdal Adalı kimdir? Beşiktaş başkan adaylarının önceki görevleri!

Hasan Arat kimdir? Serdal Adalı kimdir? Beşiktaş başkan adaylarının önceki görevleri!

UEFA Konferans Ligi’ndeki Lugano yenilgisi sonrası olağanüstü seçimli genel kurul kararı alan Beşiktaş’ta, toplantı tarihi gündemde yer alıyor. Beşiktaş yönetimi 23 Ekim tarihinde seçimli genel kurul toplantısı için bir araya geldi. Toplantı sonrası Beşiktaş seçim tarihi kamuoyu ile paylaşıldı. Beşiktaş'ın başkan adaylarından Hasan Arat ve Serdar Adalı'nın hayatı ve ne iş yaptığı merak edilmeye başlandı. Peki, Beşiktaş Başkan adayları Hasan Arat, Serdal Adalı kimdir, önceki görevleri neler? İşte Beşiktaş başkan adayları ile ilgili bilgiler.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Seçime gitmeye hazırlanan Beşiktaş'ta beklenen resmi tarih geçtiğimiz günlerde açıklandı. Siyah-beyazlı kulüpten yapılan açıklamada, "Yönetim Kurulumuz, bugün yaptığı toplantıda Olağan İdari ve Mali Genel Kurul Toplantısı ile Olağanüstü Seçimli Genel Kurul Toplantısı’nın gerçekleştirilme tarihlerini belirlemiştir" denildi. Taraftarların merakla beklediği Olağanüstü Seçimli Genel Kurul Toplantısı öncesi başkan adaylarına gözler çevrildi.

BEŞİKTAŞ BAŞKAN ADAYLARI KİMLER?

Mevcut başkan Ahmet Nur Çebi’nin yeniden aday olmayacağını açıklanmasıyla birlikte Beşiktaş'ta seçim öncesi adaylar belli oldu. Beşiktaş'ta başkanlık seçimine Serdal Adalı ve Hasan Arat aday olarak katılacak. 

Hasan Arat kimdir Serdal Adalı kimdir Beşiktaş başkan adaylarının önceki görevleriHASAN ARAT KİMDİR?

Hasan Arat, 27 Eylül 1959 tarihinde İstanbul'da dünyaya geldi. Spor yöneticisi, iş insanı ve eski profesyonel basketbolcudur. 2020 Adaylıklarının ardından Avrupa Olimpiyat Komiteleri İcra Komitesi üyeliğine seçildi. Uluslararası Olimpiyat Komitesi Pazarlama Komisyonu üyeliğine atandı. 2021'de yapılan seçimle, 50 ülkeden 41 temsilcinin oyunu alarak yönetim kurulu üyeliğine yeniden seçildi. Arat, basketbolculuk kariyerinin ardından iş hayatına atıldı. Arat, 2012 yılından itibaren Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi'nde (TMOK) çeşitli görevlerde bulunmuştur. 2012-2016 yılları arasında TMOK Yönetim Kurulu Üyeliği, 2016-2020 yılları arasında TMOK Başkan Vekilliği ve 2020 yılından itibaren TMOK Başkan Yardımcısı olarak görev yapmaktadır.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Hasan Arat, çok yönlü bir gayrimenkul yatırım ve geliştirme şirketi olan Novo Invest'in Ortağı ve Yönetim Kurulu Başkanı, Londra ve İstanbul merkezli bağımsız bir Kurumsal Finansman ve Birleşme ve Satın Alma danışmanlık firması olan Dome Group'un Kurucusu ve ortağı ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısıdır. Beymen'in en büyük perakende grubu. Arat, Özyeğin Üniversitesi Mütevelli Heyeti üyeliği, FIBA, Holding Yönetim Kurulu üyeliği, Birleşmiş Milletler Dünya Turizm Örgütü'nün (UNTWO) Bağlı Üyeler Kurulu Başkan Yardımcılığı da dahil olmak üzere çeşitli ticari görevlerde bulunmaktadır. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'ni (TOBB) temsil eden Direktörler, ve Uluslararası Hazır Giyim Federasyonu'nun (IAF) eski Başkanı ve mevcut Yürütme Konseyi ve Yönetim Kurulu üyesidir. Arat, 1996 yılında Ekonomist Dergisi, Türkiye Milli Prodüktivite Merkezi ve Dünya Gazetesi tarafından 'Yılın İşadamı' ödülüne layık görüldü.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Hasan Arat kimdir Serdal Adalı kimdir Beşiktaş başkan adaylarının önceki görevleriSERDAL ADALI KİMDİR?

Beşiktaş Kulübü eski 2’nci başkanı Serdal Adalı, 3 Aralık’ta yapılacak olağanüstü seçimde aday olmaya hazırlanıyor.  Serdal Adalı, 1964 yılında Adana'da doğdu. 1984 yılında iş hayatına atıldı. Babasının rahatsızlığı dolayısıyla California Üniversitesi'ndeki lisans eğitimini yarıda bırakmak zorunda kalan Adalı, ailesinin desteğiyle Adalı Holding'i kurdu. İnşaat, servis, lojistik, catering ve enerji alanlarında 6 bini aşkın çalışanıyla uluslararası alanda iş yapmaktadır.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

21 Eylül 2012 tarihinde Veliefendi Hipodromu Şeref Salonu'nda yapılan Olağanüstü Seçimli Genel Kurulu sonrası Türkiye Jokey Kulübü'nün 25. başkanı oldu. Beşiktaş kulübünde futbol şube sorumlusu ve asbaşkan olarak görev almıştır. 25 Mayıs 2013 tarihindeki yazılı açıklamayla Beşiktaş başkanlığına adaylığını açıkladı. Ancak 16 Haziran 2013 tarihindeki başkanlık seçimini kaybetmiştir. Ekim 2019 yılında Fikret Orman'ın istifasından sonra Beşiktaş başkanlık yarışına aday oldu. Ancak Ahmet Nur Çebi'nin ardından 2. oldu.  Adalı, evli ve iki çocuk babasıdır.

Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber