İngiliz yöneticiye hapishanede tecavüz ve işkence

İngiliz yöneticiye hapishanede tecavüz ve işkence

2014 yılında Dubai'de tutuklanan eski Leeds United yöneticilerinden David Haigh'e hapishanede 22 ay boyunca işkence yapıldığı ve İngiliz spor adamnın sayısız kez tecavüze uğradığı ortaya çıktı.

David Haigh Birleşik Arap Emirlikleri'nde 3 yıl önce faturaları tahrif etmek ve fonları gizli bir hesaba yönlendirdiği iddiasıyla tutuklanmıştı.


40 yaşındaki spor adamının hapishanede bulunduğu süre içinde sayısız kez tecavüze uğradığı ve işkenceye maruz kaldığı iddiası İngiltere gündemine bomba gibi düştü.


İngiltere'den futbol kulübü satın almaya çalışan Gulf Finance House yetkilileriyle görüşmek üzere gittiği Dubai'de tutuklanan Haigh, 22 ay hapis yattıktan sonra serbest kaldı. 


Son dakika... FIFA'dan flaş karar: 2 ay maaş alamayan futbolcu...


Daha sonra Metropolitan Polisi Savaş Suçları'na bir mektupla şikayette bulunan ve Travma sonrası stres bozukluğu tedavisi görmeye başlayan Haigh'in vücudunun büyük bölümünde işkence izlerine rastlandı.


Haigh'in hapishanede eşcinsel ve partneri Müslüman olduğu içingerekçesiyle defalarca tecavüze uğradığı ortaya çıktı. Scotland Yard iddialarla ilgili soruşturma başlattı.


Birleşmiş Milletler daha önce Birleşik Arap Emirliklerini hapishanelerdeki kötü muamele nedeniyle uyarmıştı. 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS