hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Konyaspor'dan sert Cüneyt Çakır açıklaması

  Konyaspordan sert Cüneyt Çakır açıklaması
  expand
  KAYNAKCnnturk.com

  Atiker Konyaspor Başkan Yardımcısı Ahmet Baydar, Sivasspor'la oynana maçta Cüneyt Çakır'ın müsabakanın sonucunu direkt etkilediğini belirterek FIFA Kokartlı hakemden özür beklediklerini açıkladı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Konyaspor'un web sitesinde yer alan açıklamada Ahmet Baydar hakemin kararlarının maçın kaderini etkilediğini belirtti.

  Baydar “ Sezonun ilk karşılaşması olan Trabzonspor maçında futbolcumuz Traore’nin ayak bileğinin parçalı olarak kırılmasıyla başlayan ve son olarak Demir Grup Sivasspor maçıyla zirve yapan kararlar sadece camiamızın değil Süper Ligi yakından takip eden bütün futbolseverlerin de haklı tepkisine neden olmuştur. Ancak Traore meselesinde olduğu gibi ne zaman haklı tepkimizi yüksek perdeden dile getirmeye çalışsak, hem başkanımız hem de kulübümüz ağır bir şekilde cezalandırılmıştır. Bu cezaya neden olan kişilere ise sadece 2-3 hafta maç verilmemiş ve konu kapatılmıştır. Ama bugün üzerinden aylar geçmesine rağmen biz hala Traore’den yoksun olarak maçlara çıkıyoruz" diye konuştu.

  UEFA'dan Galatasaray'a davet geldi

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Hakem hatalarının normalleştirilmemesi gerektiğini söyleyen Baydar, "Ligin ilk maçından bugüne sayısız kere sonucu direkt etkileyen kararlar nedeniyle puan kayıpları yaşadık. Son olarak dün oynadığımız müsabakada karşılaşmanın baş hakemi Cüneyt Çakır’ın 1-0 öndeyken aleyhimize verdiği penaltı neden çalındığı belli olmayan düdükler kategorisinde dünya futbol tarihinde ilk sıralarda yer almaya namzet bir karar olmuştur. Meseleyi sadece bir hakem hatası olarak ele alırsak, hakemlerin hata yapmalarını normalleştirir hatta teşvik ederiz. Bir takımın kaderini değiştiren ve sonucu etkileyen böylesi kararların mutlaka bir karşılığının olması gerekmektedir" dedi.

  Dünya Kupası'nda duvar boyuyordu, şimdi Premier Lig'i sallıyor

  Cüneyt Çakır'dan özür beklediklerinin altını çizen Baydar, "Sayın Çakır’ın özellikle yurtdışında çıktığı karşılaşmaları yakından takip eden ve başarılarıyla bir Türk olarak gurur duyan camiamız var. Ancak bugün bu camia kendisinden samimi bir özür beklemektedir. Futbolcularımızın emekleri, yağmur kar kış demeden Sivas’a kadar giden taraftarlarımızın futbol sevgilerinin karşılığı, bu kararın müsebbiplerinin birkaç maç sahalardan men edilmesiyle geçiştirilmemelidir.  Deniz Çoban örneği ortadadır. Cüneyt Çakır’ın böylesine büyük bir haksızlığın ardından, en azından özür dileme erdemliliğini göstermesi hakemlik müessesesinin de kalibresini yükseltecektir" şeklinde konuştu.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow