Merih Demiral'dan Marchisio'ya tokat gibi 'Barış Pınarı' cevabı!

Merih Demiral'dan Marchisio'ya tokat gibi 'Barış Pınarı' cevabı!

Juventus'ta forma giyen milli futbolcu Merih Demiral, Barış Pınarı Harekatı'yla ilgili Türkiye'yi suçlayan bir paylaşım yapan Claudio Marchisio'ya cevap verdi.

TSK'nın Fırat'ın doğusunda terörist unsurlara karşı başlattığı Barış Pınarı Harekatı ikinci gününde devam ederken, eski İtalyan futbolcu Claudio Marchisio, Türkiye'ye iftira atan bir paylaşımda bulundu.


Marchisio paylaşımında; "Anne Frank 1942 yılında tuttuğu günlüğünde 'Dünyanın gitgide ıssız bir yere dönüştüğünü görüyorum; bir gün bizi de yok edecek olan fırtınanın yaklaştığını duyabiliyorum. Milyonların çektiği acıyı hissediyorum.’ demiş. Bugün, bundan tam 77 yıl sonra Türkiye, Suriye’deki Kürtleri bombalamaya başladı. Bu, tüm dünya toplumları için büyük bir utanç. Oradaki her kurbandan kendimizi sorumlu hissetmeliyiz" ifadelerini kullandı.MERİH'TEN TOKAT GİBİ CEVAP


Juventus forması giyen milli futbolcu Merih Demiral ise Marchisio'ya yanıt verdi. Genç yıldız, "Yurtta sulh, cihanda sulh" sözüyle harekatın sebeplerini İngilizce bir metinle anlatarak karşılık verdi.


Merih Demiral paylaştığı metinde, "Türkiye ile Suriye sınırında terörist koridor oluşumu var. PKK/YPG kadınlar, çocuklar ve bebekler dahil 40 bin kişinin ölümünden sorumludur. Türkiye'nin misyonu, güney sınırımızda terör koridoru yaratılmasını engellemek ve 2 milyon Suriyeliyi güvenli bölgeye yerleştirmek." ifadelerini kullandı. 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS