Murat Çelikel çekildi

Murat Çelikel çekildi

Fenerbahçe'nin Yakın Geleceği Platformu'nun desteklediği Murat Çelikel adaylıktan çekildi ve gerekçesi de şu yazılı açıklama ile yapıldı:

"Bilindiği gibi Platformumuz, Kulübümüzün yaklaşmakta olan Olağan Genel Kurulu öncesinde, her türlü baskılara rağmen başkan adayı olarak Sayın Murat ÇELİKEL' i aday gösterme kararı almış ve bununla ilgili tüm hazırlıklar tamamlanmıştı.


Kulübümüzün içinde bulunduğu çok büyük mali sıkıntılara ve sportif başarısızlığa rağmen, önerimizi kabul eden, Fenerbahçe için tüm sorumlulukları üstlenmeye hazır gördüğümüz Sayın ÇELİKEL 'e şükranlarımızı sunuyoruz.
Destek ve adaylık açıklamamızın "zamanlamasına" ve takipçilerimizin de malumu olan, haftalardır süren "hazırlıklarımıza" bakıldığında; konu hakkındaki inanç ve kararlılığımız net olarak anlaşılmaktadır.
Ancak geçen zaman içinde; futbol takımımız lig ve kupa şampiyonluk iddialarını tamamen yitirmiş, Sayın Hulusi BELGÜ bir başka aday olarak ortaya çıkmış, mevcut başkan Aziz YILDIRIM hiç hoş ifadeler kullanmayarak yapmış olduğu basın toplantısında Temmuz ayında kendi rızası ile başkanlıktan ayrılacağını ifade etmiştir.
17 yıllık iktidarının son 7 yılında kulübümüzü içine soktuğu büyük ekonomik çıkmazın yanında, UEFA tarafından ağır sportif cezalara mahkum edilmemize neden olan mevcut başkan, basın toplantısında, kendisine sürüldüğünü iddia ettiği "lekenin" son derece yakın bir tarih olan Temmuz ayı içinde aklanarak ortadan kaldırılma ihtimal ve iddiasında bulunmuştur.


Zico işin aslını anlattı


Başkan adayımız, platform üyelerimiz ve noter onaylı önerge ile adayımızı teklif eden 286 kongre üyemizin oy birliği ile almış olduğu karar sonucunda;  "İdam sehpasında bile olsak son sözümüz Fenerbahçe" söylemini sık-sık dile getiren mevcut başkana, camiasına verdiği ve gerçekleştirmediği sözlerden, hiç olmazsa bu sözünü gerçekleştirme ve tutma imkanı verilmesi kararı alınmıştır.


Üyelerimize gönderilen faaliyet raporundan da anlaşıldığı üzere tarihimizde ilk kez aynı yıl içerisinde üye yapılan 3000 i aşkın kişinin 'desteği' mevcut başkana icraatını rahatça yapabilme ortamını sağlayacağından, grubumuz kongre katılımında bulunmayacaktır.


Kulübümüz sinerjisini bölmeyi değil, daima güçlendirmeyi düşünen platformumuz, bunun göstergesi olarak Sayın ÇELİKEL' e yapmış olduğumuz teklifi gelinen aşamada" geçici ve şartlı olarak" geri çekiyoruz.


Aziz Yıldırım'dan dev transfer


Sayın ÇELİKEL ve ekibinin göstermiş oldukları özveriye, sayın üyelerimizin ve spor kamuoyunun bugüne kadar süren büyük ilgisine çok teşekkür ederiz."

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS