Mustafa Cengiz: Hakemliği bıraksınlar

Mustafa Cengiz: Hakemliği bıraksınlar

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, Konyaspor maçı sonrası yaptığı açıklamada 3 hakemin görevi bırakmasını istedi.

Mustafa Cengiz, bugün yapılan olağanüstü toplantının ardından kulüp televizyonu aracılığı ile açıklamalarda bulundu.


Yönetim kurulu üyelerinin de yer aldığı açıklamaya tüm öğretmenlerin 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü kutlayarak başlayan Mustafa Cengiz, Mustafa Kemal Atatürk'ü de andı.


Mustafa Cengiz'in açıklamaları şöyle;


Dün sportif bir cinayet işlenmiştir. Kendi evimizde, kendi seyircimiz önünde kulübümüze hak gasbı yapılmıştır. Rakibe saygı, kendine saygı dedik. Ne yazık ki bu yaklaşımımız zayıflık, basiretsizlik ve acizlik gibi algılandığını gördük. Bu samimi yaklaşımımız, maalesef spor camiasında hak ettiği karşılığı görmedi.


Real Madrid dağıldı


VAR sisteminin kullanılmasından bu yana Galatasaray'a düzenli olarak haksızlık yapıldığını gördük. Bu kasıtlı eylemler sürekli tekrarlanarak ne hedeflenmektedir? Karar açıktır. Hakem kararsız kalmamalıdır, şüpheye düştüğü anda VAR kontrolünü yapmalıdır.


Dün 88. dakikada VAR hakemleriyle bir karar alındı. Hakem görüntüleri izlemeye dahi tenezzül etmedi. 4 dakika boyunca kulaktan iletişimle saha içi tahrik sebebi oldu, yetmezmiş gibi yanlış kararından dönmedi. Tartışılan pozisyon asla penaltı değildi.


Dürüstlük, şeffaflık gerektirir. Bu kavramlar maalesef şu anda karşılığını bulamamıştır. Penaltı olmayan pozisyonda VAR hakemiyle sahadaki hakemin konuşmalarının hemen deşifre edilmesini, resmen açıklanmasını istiyoruz.


Bu konuda TFF gerekeni yapmadığı takdirde IFAB, FIFA, UEFA nezdinde harekete geçilecektir. Fırat Aydınus, Hüseyin Göçek ve Halis Özkahya, derhal hakemliği bırakmalıdır.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS