hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Okan Buruk'tan transfer açıklamaları: Paredes, Icardi, Günay Güvenç, Vedat Muriqi, Aubameyang, Angelino, Daichi Kamada...

  Okan Buruktan transfer açıklamaları: Paredes, Icardi, Günay Güvenç, Vedat Muriqi, Aubameyang, Angelino, Daichi Kamada...
  expand

  Galatasaray teknik direktörü Okan Buruk, transfer çalışmalarına dair önemli açıklamalar yaptı. Okan Buruk, basında adı geçen Paredes, Icardi, Günay Güvenç, Vedat Muriqi, Aubameyang, Angelino, Daichi Kamada ilgili iddilara yanıt verdi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Spor Gecesi YouTube kanalına konuşan Okan Buruk'un açıklamaları şöyle:

  Sol bekte Kazımcan ve orada oynayabilecek olan Leo Dubois var. Sol beke bir oyuncu almak istiyoruz ama ne zaman olacağını bilmiyoruz. Sol bekte 7-8 oyuncu var listemizde. Angelino tabii ki, iyi oyunculardan biri. Ofansif olarak güçlü bir oyuncu. Başakşehir'de bize karşı oynadı, 2 gol attı. Ofansif yönde çok etkili bir oyuncu. Duran top da etkili kullanan bir oyuncu. Birçok oyuncu var listemizde. Bu oyuncular boşta değil, kulüpleri var. Orada birçok alternatifimiz var.

  Aubameyang gibi bir oyuncuyu kadronuzda istersiniz ama onunla ilgili bir gelişme yok. Biz o bölgede her şeyimizi Icardi üzerine kurduk. Icardi ile birlikte kimi kullanabiliriz, bu bizim için çok önemli.

  Icardi ile vedalaşmadım

  Icardi ile giderken konuştuk. Onunla vedalaşmadım. O da sosyal medya üzerinden buradan ayrılmadığını gösteriyor. Bu da bizim için sevindirici. PSG'den alacağı maaşla, Galatasaray'dan alabileceği maaş birbirine yakın olabilirdi. Ama şu anda Suudi Arabistan gerçeği var ve ne kadar teklif geldi net olarak bilmiyoruz. 20-25 milyon euroların olduğunu biliyoruz. Ama son çıkan haberlerin ne ölçüde doğru olduğunu bilmiyoruz.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Vedat Muriqi Mallorca'da kalacak

  Vedat Muriqi ile hiç konuşmadım. Onunla Rizespor'da çalıştım. Hep görüştüğüm bir insan. Bu sene de Mallorca'da iyi bir sezon geçirdi ve büyük ihtimal orada devam edecek.

  Zaniolo beklediğimiz oyunu ortaya koydu. İtalya Milli Takımı'nın oyuncusu, Roma'nın önemli oyunculardan birisi ve bir kriz çıkıyor ve 23 yaşında Türkiye'ye geliyor. Erden Bey'in bir transfer başarısı. Onun altını çizmek gerekiyor. Ama onun yanında bu kadar değerli bir oyuncunun Türkiye'ye gelmesi, yüzde yüz hazır olarak gelmedi. Bazen acele de etti, bir an önce oynamak istedi. Aslında ligin son haftasında Zaniolo'nun oyununu bize çok net bir şekilde gösterdi. Bence çok iyi bir şekilde bitirdi. Bir an önce dönüp bizimle beraber olmasını bekliyoruz.

  Yusuf Demir daha fazla süre alacak

  3 Türk mecburiyetin varken, annesi babası Türk, her şeyi Türk olan oyuncuların burada yabancı statüsünde oynaması bana yanlış geliyor. Bu sene onu değiştirdiler. Bununla ilgili de gereksiz konuşmalar oldu. Bizde Yusuf Demir çok az oynadı. Kadroya girmemesinin ana nedeni onun yabancı olması değildi. Galatasaray için kullanılan bir şey gibi bunu anlatmaya çalıştılar. Ama bunun asıl nedeni, Türk oyuncuların, bu ülkede artı bir olarak var olabilmesi. Bunu Galatasaray da, Fenerbahçe de, Beşiktaş da kullanabilir. Herkese verilmiş bir hak.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Paredes ve Günay Güvenç listemizde

  Düşündüğümüz bir çok oyuncu var. Direkt olarak iletişime de geçmedik. En çok odaklandığımız yer Icardi. Onun dışında birçok alternatifimiz var. Maliyetlerini araştırıyoruz. Oyuncular da farklı bekliyor. Paredes bekliyor mu bilmiyorum. Parades olsaydı bekleyebilirdi. Bizim orada 3-4 tane düşündüğümüz oyuncu var. Paredes de bunlardan biri.

  Muslera'ya da yardımcı olacak birini de bakıyoruz. Günay Güvenç de oradaki isimlerden biri. Birçok isim var. Takımları olan oyuncular, o anlamda çok fazla konuşmak istemiyorum. İyi bir kaleci bakmak istiyoruz. Batuhan döndü, iyi bir sezon geçirdi. Önümüzdeki günlerde net bir karar vereceğiz.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Daichi Kamada çok zor

  Kamada'yı Türkiye'ye getirmek zor. Çok önemli takımlar istiyor. Zor bir operasyon. Ayhan Hoca'yla tesislerde de konuşmuştuk. Kamada'nın anlaşacağı yerler vardı ama henüz imza atmadı. Bakalım.

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow