Osmanlıspor: Zamanın TFF yönetimi altyapımızı peşkeş çekti

Osmanlıspor: Zamanın TFF yönetimi altyapımızı peşkeş çekti

Osmanlıspor Kulübü Genel Menajeri Ender Yurtgüven, kulüple sözleşmesi bittiğinde futbol camiasından çekileceğini açıklayan teknik direktör Mustafa Reşit Akçay'ı bırakmayacaklarını ifade etti. Yurtgüven, altyapı sıkıntısı çektiklerini bunun nedeninin de altyapılarının zamanın TFF yönetimi tarafından peşkeş çekilmesi olduğunu söyledi.

Yurtgüven, AA muhabirine, başarılı teknik direktörleri Akçay'a inandıklarını ve bu inancın ilk günkü gibi sürdüğünü söyledi.


Başarılı bir teknik direktöre sahip olduklarına dikkati çeken Yurtgüven, "Mustafa hoca ile başarılı olacağımıza inandığımız için anlaştık. Mustafa hocaya inandık ve bu inancımız da devam ediyor. Boşa çıkmadı." dedi.


Mustafa Reşit Akçay'ın değerli bir spor adamı olduğunu belirten Yurtgüven, "Türk futbolunda önemli değerlerden bir tanesi olduğunu düşünüyorum. Bir hocadan ziyade bir ağabey gibi. Kendisi çok samimi bir kişilik." değerlendirmesini yaptı.


Akçay'ın, Osmanlıspor'daki sözleşmesinin bitiminin ardından futbol dünyasından çekileceğinin hatırlatılması üzerine Ender Yurtgüven, şöyle konuştu:


Trabzonsporlu yönetici ile TOKİ yetkilileri arasında arbede


"Biz hocamızı her zaman A takımda değerlendireceğiz. Tabii ki kendi düşüncelerine saygı duyuyoruz ama bizi de öyle kolay kolay bırakıp ayrılacağını düşünmüyoruz. Hocanın hayat planlaması içinde altyapılarda görev almak düşüncesi vardır ama belki de görüştüğümüz zaman farklı bir mecraya sokabiliriz. 3 yıllık sözleşmemiz var. Hoca zamanında altyapıya ciddi mesai harcamış. Gençleri eğitmeyi hedefleyen bir insan. Böyle bir niyetinin olması normal. Şu an bizim profesyonel takımımızın teknik direktörüdür. Önemli amaçlar ve hedefler doğrultusunda ilerliyoruz. Profesyonel çerçeveden bakınca zamanı gelince değerlendirmek gerekir."


- "Tesisleşme hamlesi içindeyiz"


Osmanlıspor Kulübü Genel Menajeri Ender Yurtgüven, kulüp olarak altyapıda sıkıntı çektiklerini ifade etti.


Altyapıdaki sıkıntının sebebini iyi irdelemek gerektiğine dikkati çeken Yurtgüven, "Altyapı sıkıntımız var. Biz 2009 yılında Türkiye'de örnek gösterilen bir altyapıya sahipken maalesef yaşanan hukuksuz bir takım durumlardan dolayı bizim altyapımız o dönemki Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) tarafından peşkeş çekildi." diye konuştu.


O günkü jenerasyondan pek çok futbolcunun Türkiye'nin gündeminde olduğunu belirten Yurtgüven, şunları kaydetti:


2018 FIFA Dünya Kupası Avrupa Elemeleri'nde 2. maçlar başlıyor


"Çok elit bir jenerasyon yakalamıştık. 5-6 yıl sonrasındaki ciddi çalışmaların ardından bir altyapı yakalamıştık. O günkü TFF yönetimi bunları hiçe saydı. Bu altyapıyı darmadağın etti. O süreçten sonra A takımımızı da lağvettiler. Bu süreçten çıkmak kolay bir iş değildi. Bu süreçte yeniden altyapı oluşturma konusunda konsantre olamadık. Osmanlıspor'un altyapısını eski güzel günlerine getireceğimizi düşünüyorum. Altyapı konusunda ilk olarak tesisleşme hamlesi içindeyiz. Bununla altyapının gelişmesi hızlanacaktır."

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS