Panamalı süper babaanne ülkesini Dünya Kupası'na böyle götürdü

  1. Spor
  2. Futbol
Panamalı süper babaanne ülkesini Dünya Kupası'na böyle götürdü

Panama, Kosta Rika'yı 2-1 yenerek tarihinde ilk kez Dünya Kupası'na gitmeyi başarırken sahada çok enteresan olaylar oldu. Panama'yı dünya kupasına götüren futbolcular değil bir babaanne oldu.Maçın son anlarına girildiğinde gelişen bir Kosta Rika atağını gören Panamalı bir babaanne sahaya atlayarak atağı durdurmayı başardı.
Olası gol tehlikesini engellemeyi başaran yaşlı kadın bir süre sahada güvenlik görevlileriyle yaşadığı kovalamacanın ardından yakalandı.

Yere yatırılan Süper Babaanne elleri bağlanarak sahadan çıkarılırken Panamalı taraftarlar yaşlı kadını alkışladı.
O sırada oyun durunca Kosta Rika'nın atağı da boşa gitti ve hemen arkasından hakemin Panama'nın tarihinde ilk kez Dünya Kupası'na katıldığını ilan eden bitiş düdüğü çaldı.
5 / 8
İşte Süper Babaannenin Panama'yı Dünya Kupası'na götürdüğü o anlar...
Panama-Kosta Rika maçında bir pozisyonda da top toplayıcı çocuk Kosta Rikalı oyuncunun taç atışını hemen kullanıp oyuna sokmasını engellemek için koşarak topu tribünlere attı.
Dünya Kupası'na katılmak için futbolculardan daha fazla çaba gösteren Panama taraftarları centilmenliğe aykırı yöntemlere başvurmaktan çekinmedi.


Bu arada Panama'nın kaleyi girmeyen topuna gol kararı verilmesiyle ilgili tartışmalar sürüyor. Bu karar nedeniyle ABD, Dünya Kupası'nın dışında kalırken, Honduras da play-off oynamak zorunda kalmıştı. ABD ve Honduras'ın bu maçın tekrarı için FIFA'ya başvuracakları öğrenildi.
{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS