Rıza Çalımbay: Her şeyimizi Burak'a dayamışız

Rıza Çalımbay: Her şeyimizi Burak'a dayamışız

Trabzonspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, kendileri için ligin ikinci yarıda başlayacağını belirterek, "Aldığımız kararlar var, ikinci yarı uygulayacağız. Bazı şeyleri idare ettik, bundan sonra idare etme şansımız olmayacak. Çünkü telafisi olmayan maçlar oynayacağız. İkinci yarı Trabzonspor için bambaşka başlaması gerekiyor ve öyle de olacak." dedi.

Çalımbay, Atiker

'u çok seviyorlar. Ne para pul ne de farklı bir şey peşindeler. Sadece Trabzon forması giymek istiyorlar ve burada başarılı olmak istiyorlar. Allah korusun, Trabzon'da her şey olabilir. Kötü gidiş de olabilir, herkes gidebilir ama Yusuf ve Abdülkadir Trabzonlu. En çok şeyi onlar yaşar. Başarıyı yakaladığında en çok onlar sevinir. Onlara sahip çıkmamız gerekiyor. Bir maç oynuyor şişiriyorlar, sonra kötü oynayınca farklı şeyler yazılıyor. Anlatarak, çalışarak onları daha iyi duruma getireceğiz. Şu anda iyiler. Hem Trabzonspor'a hem de milli takıma çok büyük faydaları olacak. İnşallah Avrupa'ya da gider, çok başarılı olurlar."


Çalımbay, bu oyunculara yüksek transfer önerisi gelmesine ilişkin ise "Önemli olan burada kulüp. Yusuf ve Abdülkadir de çok önemli. Geleceğiyle ilgili de güzel karar almalıyız. Yusuf ve Abdülkadir'e çok iyi bir teklif gelirse, hem kulüp hem de oyuncuların menfaatine olduğunda farklı davranmak gerekiyor. Yusuf'un çok iyi yerlerde oynayacağına inanıyorum. Şu an tam uçta çıkış yapmak üzere. Yönetimimizin de bu konularda güzel karar vereceğine inanıyorum. Trabzon'un Yusuf'a, Abdülkadir'e çok ihtiyacı var. Bu arkadaşlarımız altyapıdakilere 'Biz çıktık, siz de çıkabilirsiniz' mesajını veriyor. Altyapıya daha çok önem vermemiz gerekiyor. Sahiplendiğimizde önümüzde çok güzel örnek var. Altyapıdaki arkadaşlar için de Yusuf ve Abdülkadir örneği çok güzel bir şey." yorumunu yaptı.


"Mas'ın yerine transfer yapılacak mı?" şeklindeki soruya da yanıt veren deneyimli teknik adam, şu an ortada bir şey olmadığını belirterek, şunları kaydetti:


"Mas'ın gitme olayı çıktıktan sonra Sakıb Aytaç olsun, Aziz Behich olsun, Emre, Pinto olsun bir sürü isim yazıldı. Bir kere Sakıb'ın Antalyaspor ile mukavelesi var. Mas'ın durumu garanti değil. Şu anda ortada bir şey yok. Mas gitmeden oyuncu alma şansımız yok. O gittikten sonra konuşulur. Mukavelesi olan bir oyuncuyu bizim ayartmamız çok yanlış. Mas olayı netleşince ona göre kulübümüz görüşür. Mas burada. O buradayken başkasıyla konuşmak yanlış. Devre arası zaman kısa, ama bence aynı zamanda uzun da. Yerli oyuncu olduğu için 2-3 günde bitirilebilecek bir şey. Yazılan çok ama ortada bir şey yok. Önce Mas'ın bir karara bağlanması gerekiyor."


Trabzonspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, Atiker Konyaspor ile oynayacakları maçta birçok oyuncunun kadroda yer almayacağına değinerek, sözlerini şöyle tamamladı:


"Atiker Konyaspor daha kuvvetli ve bana göre ligin en disiplinli takımlarından biri. Kolay maç oynamayacağız. Zor olacak, bunun farkındayız. Bu iki maç önemli. İlk maçımızı çok iyi bitirmek istiyoruz. Eksik gidiyoruz. Neredeyse çoğu oyuncumuz olmayacak. Yorgun, hasta olan arkadaşlarımızdan yararlanamayabiliriz. Ne olursa olsun amacımız iyi bir sonuçla buraya dönmek."

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS