Şansal Büyüka: Mesut Özil'i biz mi linç ettik?

Şansal Büyüka: Mesut Özil'i biz mi linç ettik?

Şansal Büyüka: Mesut Özil'i biz mi linç ettik?

2024 Avrupa Futbol Şampiyonası (EURO 2024) organizasyonunun Almanya'ya verilmesine spor camiasından tepkiler geldi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Milliyet gazetesi yazarı Şansal Büyüka, "Hayat bir tiyatro gibidir, en kötü insanlar en iyi yerlerde otururlar. Bu UEFA'nın tarifidir, başka bir sözüm yok." dedi.

Sözlerine devam eden Büyüka, "Hayat bir tiyatro gibidir, en kötü insanlar en iyi yerlerde otururlar. Bu UEFA'nın tarifidir, başka bir sözüm yok. Kardeşim Mesut Özil'i biz mi linç ettik? Türklerin yaşadığı evleri biz mi kundakladık, bu statlarda turnuvayı istemiyoruz diye pankartları biz mi açtık? UEFA bir kez daha haklının değil güçlünün yanında durdu." ifadelerini kullandı.

"Ülkemizin kaybettiği hiçbir şey yok"

Rıdvan Dilmen: Bir hayal kırıklığı olmamalı

Spor yorumcusu Rıdvan Dilmen, "2019 Süper Kupa finali Türkiye'de, 2020 Şampiyonlar Ligi finali Olimpiyat'ta. Madem problemli, o finalleri niye verdiler? Çok sürpriz mi? Bence değil. Zaten UEFA verdiği raporda adil olmayan, adaletsiz bir rapor hazırlamış. Almanya'nın raporunda Mesut Özil ve İlkay Gündoğan ile ilgili ırkçılık olayı var mı? 4. kez gittik, 5. kez, 6. kez yine gideceğiz. Olimpiyatlar için de öyle. Ülkemiz zengin olmayabilir ama güçlü bir ülke. Bir hayal kırıklığı olmamalı." şeklinde konuştu.