Şike Davası'nda 3. duruşma tamamlandı

Şike Davası'nda 3. duruşma tamamlandı

Yenilenen Şike Davası'nın 3.duruşması Çağlayan Adliyesi'nde bugün görüldü. Cengiz Zülfikaroğlu ve Bülent Uygun'un tanık olarak dinlendiği duruşma sonrasında son derece önemli ara kararlar alındı.

Tanıkların tamamı dinlenmemesine rağmen dosya, mütala için savcılığa gönderilirken, tapeler sanık vekillerine açıldı. Ayrıca, çağrılmalarına rağmen tanıklık yapmaya gelmeyen Lutfi Arıboğan, Abdullah Avcı, Ali Parlak ve Göksel Gümüşdağ'ın 18 Eylül'deki 4. duruşmaya zorla getirilmelerine karar verildi.


13.

olamaz. TFF'nin menajerlik sınavında rüşvet alındığı iddia edilmişti.


DOSYA MÜTALA İÇİN SAVCILIĞA GÖNDERİLDİ


Cengiz Zülfikaroğlu, Bülent Uygun ve avukatların dinlenmesinin ardından mahkeme hakimi duruşmaya bir süre ara verdi sonrasında ara kararını açıkladı. Davanın seyri açısından büyük önem taşıyan kararlar şöyle:
- Dosyada bütün sanıklar için aileleri, yakınları, vekalet ve müdafi ilişkisi olan avukatlarla ilgili dinlemelerin dosyadan çıkarılmasına ve delil olarak değerlendirilmeme,


- Ses kayıtlarının kopyalarının istendiğinde sanık vekillerine verilmesine,


- Davet edilmelerine rağmen gelmeyen Göksel Gümüşdağ, Abdullah, Avcı, Ali Parlak ve Lutfi Arıboğan'ın zorla getirilmelerine,


- Dosyanın mütala için Cumhuriyet Savcılığı'na tevdine, karar verildi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS