Son dakika... Ahmet Nur Çebi'den Sergen Yalçın açıklaması!

Son dakika... Ahmet Nur Çebi'den Sergen Yalçın açıklaması!

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, yayıncı kuruluşa özel açıklamalarda bulundu. Çebi, Sergen Yalçın ile olan ayrılık ile ilgili haberleri kesin bir dille yalanladı ve bu haberleri yapanları sert bir dille eleştirdi.

Beşiktaş'ta başkan Ahmet Nur Çebi, gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. Siyah beyazlıların patronu, teknik direktör Sergen Yalçın ile ilgili çıkan ayrılık haberlerini yalanladı. 

İşte Ahmet Nur Çebi'nin açıklaması: 

Doğru değil. Sergen hoca ile biz devam ediyoruz. İkimizin de amacı Beşiktaş'a hizmet etmek. İkimizi de yan yana getiren Beşiktaş Jimnastik Kulübü. İkimizin de amacı aynıysa ayrılık söz konusu değil. Hocayla devam ediyoruz. Zor günlerden geçiyoruz. Bu günlerden hocamızla birlikte mücadele ederek çıkacağız. Bu haberler tamamen yalan.

Bunlar kasıtlı olarak ortaya çıkıyor. Bunlar Beşiktaş'a zarar vermek için yapılıyor. Beşiktaş taraftarı merak etmesin. İnişler çıkışlar olacaktır. Hocamızla devam ediyoruz. Beşiktaş'ın başarı amacımız olduğu sürece ikimizin de yolu ayrılmayacaktır. Amacımız aynı olduğu sürece hocamızla birlikte yürüyeceğiz. 

Benim Beşiktaş'ın başarılı olacağından umudum yüksek. Taraftarın da bu umut içerisinde olmasını bekliyorum. Şampiyon olmak ve şampiyonluğu kovalamak için uğraşıyoruz. Bizim davamız yarışmak, birinciliği kovalamak. Şampiyonluğu kovalamak. Benim, hocamın ve futbolcularımın hedefi bu. 

Ben kendimi sonuca odakladım. Kolay bir süreçten geçmiyoruz Covid'in yarattığı ekonomik zorluklar yaşıyoruz. Büyük takımlar, bu Covid sürecinden etkilendi. Özellikle Beşiktaş taraftarının takımın üstündeki etkilerini biliyoruz. Şu an maalesef onlardan yoksun oynuyoruz. 

Tedirgin oluyorum, 'Neden daha iyi olamıyoruz, neyi eksik yapıyorum?' diye. Bu bizi motive edecektir, negatif bir tarafı yok. Geçen sene geldiğimizde de Beşiktaş bu seviyelerdeydi. Sergen Hoca'yla birlikte takımı yukarı taşıdık.

Transferleri biz yaptık, hepimiz bir arada yaptık. Hocamızın istediği bazı oyuncuları alamadığımız durumlar oldu. Ancak aldığımız oyuncuların hiçbirinde hocamız, 'Bunu istemiyorum almayın.' demedi.

CENK TOSUN AÇIKLAMASI

Canım cennet istiyor ama günahlarım bırakmıyor. İstemez misiniz Beşiktaş başarılar için daha iyi futbolcular alsın. Ancak, amacımız takımı gençleştirmek ve ekonomik anlamda küçültmek gibi hedeflerimiz var. Bir forvet istiyoruz. Ama o transferi limit ve şartlar nedeniyle tamamlayamadık. Cenk Tosun da gündeme geliyor. Sakatlığı da geçmiş. Ama Beşiktaş'ta devre arasında top oynamak isterse, ben de onu burada görmek isterim. Ocak ayında istediğim bir futbolcudur. 

"HOCAMIZ İSTEDİ KADRO DIŞI BIRAKTIK"

Kadro dışı bıraktığımız oyuncularımız hocamızın talebiyle gerçekleşti. Bir hata işlemediler, takıma katkılarının olmayacağını düşündüğümüz için hocamızın talebiyle kadro dışı bıraktık. 2.5 milyon euro alan birine sözleşme yapmışsınız ve takıma faydası olmuyor. Yerine de 500 bin euro'ya bir futbolcu alıyorsunuz. Yüklediğiniz yük 500 bindir. 500'lük topçu katkı veriyorsa 2.5'u görmezsiniz. Çalışmayan arabayı ha garaja ha sokağa çekmişsiniz.

ABDULLAH AVCI KONUSU

Abdullah Hoca'ya kızgın olmak söz konusu değil, kırgın olmak haddime değil. Hocamız o an gerçekten üst üste yenilgiler, mağlubiyetler yordu. O da çok bunaldı. Kendisiyle yapmış olduğum konuşmada tavrı, tarzından daha fazla katkı veremeyebilir çekincesi vardı.

ALTYAPI KONUSU

Altyapıdan beklentimiz var, oradan çıkartacağımız oyuncular üzerinde planlarımız var. Pandemiden ötürü istediğimiz şekilde ilerleyemiyoruz ama yapacağız.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS