Son Dakika

Son dakika... Bayern Münih'in yeni teknik direktörü Nagelsmann

Son dakika... Bayern Münih'in yeni teknik direktörü Nagelsmann

Son dakika... Bayern Münih'in yeni teknik direktörü Nagelsmann

Leipzig, 33 yaşındaki Julian Nagelsmann'ın sezon sonunda Bayern Münih'in yeni teknik direktörü olacağını açıkladı. Alman devinin Leipzig'e ödeyeceği rakam ise 25 milyon euro.

Bundesliga ekibi Red Bull Leipzig, Julian Nagelsmann'ın sezon sonunda Bayern Münih'in yeni teknik direktörü olacağını açıkladı. Bavyera ekibi 2026 yılına kadar anlaşmaya vardığı Nagelsmann için Leipzig'e 25 milyon euro ödeyecek.

Nagelsmann: Kariyerimde eşsiz fırsat olacak

33 yaşındaki teknik adam, "Bayern Münih'in teknik direktörlük pozisyonu beni cezbetti. Kariyerimde eşsiz bir fırsat olacak ve bu teklifi mutlulukla kabul ettim. Leipzig'e de uygun bir çözüm bulduğu için teşekkür ederim" diye konuştu.

Bayern Münih'ten açıklama

Bayern Münih Sportif Direktörü Salihamidzic açıklamalarda bulundu. Salihamidzic, "Julian ile görüşmelerimiz işbirliği içerisindeydi. Sohbetlerimiz çok keyifli geçti. Bu görüşmelerden sonra Julian hakkında emin olduk. Bayern'e yeni bir soluk verecek"

Başkan böyle duyurdu

Bayern Münih Başkanı Herbert Hainer: "Nagelsmann, yeni nesil teknik direktörler arasında en iyisi. Bu genç yaşında, etkileyici bir kariyere sahip. Onun, Bayern Münih'in başarılı geçmişine uygun olduğuna emin olarak bu kararı verdik."