Ahmet Nur Çebi'nin koronavirüs testi pozitif çıktı

Video: Ahmet Nur Çebi'nin koronavirüs testi pozitif çıktı

Beşiktaş, cumartesi günü biri futbolcu biri kulüp çalışanı iki kişide koronavirüs çıktığını duyurmuştu. 8 kişide daha virüs tespit edildi. Üstelik o kişilerden biri Beşiktaş Kulübü Başkanı Ahmet Nur Çebi'ydi. Cumhurbaşkanı Erdoğan Çebi'yi arayarak geçmiş olsun dileklerini iletti. CNN TÜRK Muhabiri Dilay Dilaver ve kameraman Ahmet Akpolat'ın haberi.

"Altını çizerek söylüyorum, şimdilik olmak kaydı ile elimizde değişik senaryolarımızın da bulunmakla birlite ertelenen Süper Lig, 1. Lig, 2. Lig, 3. Lig ve bölgesel amatör liglerimizi 12-13 ve 14 Haziran haftasında başlatma kararı aldık". Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir bu sözler ile duyurmuştu liglerin ne zaman başlayacağını. Fakat koronavirüs futbol kulüplerini de etkilemeye devam ediyor.

Beşiktaş Kulübü'nden resmi bir açıklama geldi ve bu açıklamada 13 Mayıs Çarşamba günü yapılan koronavirüs testinde, tesislerde toplamda 8 kişinin testinin pozitif çıktığı açıklandı. Bu 8 kişinin arasında Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi de bulunuyor. İşte bu açıklama gelene kadar Beşiktaş Nevzat Demir Tesisleri'nde antrenmanlar sosyal mesafe kurallarına uyularak devam ediyordu. Tesislere futbolcular, teknik heyet ve personeller dışında giriş çıkış yasaklanmıştı. 8 pozitif vaka haberi gelir gelmez idmanlar durdu. Antrenmanlar süresiz olarak iptal edildi.

Kulübün sağlık ekibi danışmanı Dr. Tekin Kerem Ülkü, aralarında Beşiktaş kulübü başkanı Ahmet Nur Çebi'nin de olduğu 8 hastanın tedavi sürecinin başladığını duyurdu. Cumhurbaşkanı Erdoğan da Çebi'yi telefonla arayarak geçmiş olsun dileklerini iletti.
efekt....

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS