hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Son dakika... Tottenham Jose Mourinho'nun görevine son verdi!

  Son dakika... Tottenham Jose Mourinhonun görevine son verdi
  expand

  İngiltere Premier Lig ekiplerinden Tottenham, teknik direktör Jose Mourinho ile yollarını ayırdı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  İngiltere Premier Lig'de mücadele eden Tottenham Hotspur, menajer Jose Murinho'nun görevine son verdi. Tottenham, 32 haftası geride kalan Premier Lig'de 50 puanla 7. sırada bulunuyor.

  Kasım 2019'da Tottenham'ın başına geçen Mourinho, çıktığı 86 maçta 1.77 puan ortalaması tutturdu.

  TAZMİNATI ÇOK AĞIR

  Tottenham'dan yıllık 17,5 milyon Euro kazanan Mourinho'nun tazminatı ise büyük yük olacak. Daha önce çıkan haberlerde 2023 Haziran'a kadar sözleşmesi bulunan Portekizli çalıştırıcıyı bu sezon bitmeden kovması halinde Tottenham'ın yaklaşık 40 milyon Euro tazminat ödeyeceği belirtilmişti.

  FUTBOL TARİHİNİN EN ÇOK TAZMİNAT KAZANAN TEKNİK DİREKTÖRÜ

  Mourinho, futbol tarihinin en çok tazminat kazanan teknik direktörü konumunda. Chelsea'den iki, Real Madrid ve Manchester United'dan ise birer kez kovulan Mourinho, toplamda 79 milyon 700 bin euro tazminat kazanmıştı. Tottenham'dan 40 milyon Euro alacağı varsayılırsa Mourinho'nun toplam aldığı tazminat 119 milyon 700 bin Euro'ya ulaşacak.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  2007'de Chelsea'de görevine son verilen Mourinho 20 milyon euro, 2013'te Real Madrid'de 18 milyon 700 bin euro, 2015'te bir kez daha Chelsea'den 20 milyon euro ve son olarak Manchester United'dan 21 milyon euro tazminat almıştı.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow