Son Dakika

Süper Lig ertelendi, futbolcuların sözleşmeleri uzayacak mı?

A A

19.03.2020 - 17:53 Son Güncelleme:

Süper Lig'in corona virüsü sebebiyle ertelenmesinin ardından futbolcuların sözleşmesinin akıbetinin ne olacağı merak konusu haline geldi. İşte Türkiye Futbol Federasyonu Profesyonel Futbolcuların Statüsü ve Transferleri Talimatı'ndaki madde...

Süper Lig ertelendi, futbolcuların sözleşmeleri uzayacak mı?

Tüm dünyada yaklaşık 8 bin kişinin hayatını kaybetmesine sebep olan koronavirüs salgını, spor camiasını da derinden etkiledi.

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, corona virüsü salgına yönelik alınan tedbirler kapsamında hentbol, voleybol, basketbol ve futbol liglerinin tamamının ertelendiğini duyurdu.

Süper Lig'in ileri bir tarihe ertelenmesinin ardından müsabakaların yaz aylarına sarkması kesinleşti. Takvimdeki bu kayma akıllara 'futbolcuların mevcut sözleşmeleri ne olacak? Kontratlar uzayacak mı?' sorusunu getirdi.

Ligler ertelendiği için futbolcuların sözleşmeleri uzayacak mı?

Hürriyet'in haberine göre Türkiye Futbol Federasyonu Profesyonel Futbolcuların Statüsü ve Transferleri Talimatı Madde 19'a göre; her profesyonel futbolcunun sözleşmesinin bitiş süresi 31 Mayıs olarak kabul ediliyor.

Aynı maddenin bir diğer bendine göre ise; sözleşme bitiş tarihinden sonra resmi müsabakaların devam etmesi halinde kontrat süresi müsabakaların bitimine kadar uzamış sayılıyor.


Türkiye'de lig maçları ertelendi