Teksas grubundan AK Parti'ye sert tepki

Teksas grubundan AK Parti'ye sert tepki

Bursaspor taraftar grubu Teksas bir açıklama yayınlarak kendilerine bir AK Parti Gençlik Kolları Komisyon Üyesi'nden gelen "Kayseri Erciyesspor maçında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a destek tezahüratları yapılması" yönündeki ricayla ilgili e-postaya sert tepki gösterdi.


Teksas.org'dan yapılan "Bir daha olmasın!" başlıklı açıklamada "Tribünümüzün bir siyasi görüşün temsiliyetini üstlenme gibi bir durumu da, böyle bir sorumluluğu da yoktur" denildi.


"Tribünde siyasetle" ilgili bu tür talepleri olumlu karşılamalarının mümkün olmadığını belirten Teksas grubu "Bizleri ve tribünlerimizi siyasi birer kukla sanan ve bu yönde kullanma düşüncesi olan parti veya kişilere karşı açıkça itiraf ediyoruz, taraf da bertaraf da değiliz" açıklamasında bulundu.


Açıklamanın tamamı için tıklayın.İşte o e-posta
E-posta Teksas.org'un web sitesinden alınmıştır.


AK Parti Bursa İl Gençlik Kolları'ndan açıklama


Bu arada AK Parti Bursa İl Gençlik Kolları Başkanı Tarık Kaderli konuyla ilgili açıklama yaptı.


Yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi: "Adı geçen kişinin İl Gençlik Kolları Teşkilatımızın hiçbir komisyonunda herhangi bir görevi bulunmadığı tespit edilmiştir. Adı bizler tarafından da bilinen bu kişi, sade bir parti üyesidir. Taraftar grubuna atılan ve bahse konu haberlerde yer alan metin, üyemizin şahsi girişimi olarak değerlendirilmekte ve partimizin Bursa İl Gençlik Kolları'nı bağlayıcı özellik taşımamaktadır. Bununla birlikte konuyla ilgili inceleme de başlatılmıştır. Şehrimizin gururu Bursaspor'un adının karışması nedeniyle üzüntü duyduğumuz bu konunun bireysel bir girişim olarak algılanmasını, kurumsal, yani resmi herhangi bir yönü bulunmadığını paylaşmak isteriz. AK Parti Bursa İl Gençlik Kolları Teşkilatı da sporun siyasete alet edilmesine karşı çıkanlarla aynı görüşü paylaşmaktadır."

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS