Trabzonspor o iddiayı yalanladı

Trabzonspor o iddiayı yalanladı

UEFA'nın Trabzonspor'a 2+2 yıl Avrupa kupalarından men cezası vereceği haberi Trabzonspor tarafından yalanlandı.

TrabzonAjans'ın haberinde Osmanlıspor maçı öncesi İsviçre’ye giderek UEFA yetkilileri ile bir görüşme yapan Kulüp Başkanı Muharrem Usta’nın, mali yapının toparlanması adına yaptıkları hamleleri yetkililere aktardığı ancak UEFA’nın ceza verme noktasında kararlı olduğu bilgisi yer almıştı.


Beşiktaş, Fenerbahçe'den özür bekliyor


Başkan Muharrem Usta’nın, kulüp eski futbolcuları ile İstanbul’da yaptığı toplantıda, UEFA’nın Trabzonspor’a vermeyi planladığı cezayı bu isimlerle paylaştığı ve, “UEFA tabloyu gördü ve maalesef bize 2+2 yıl Avrupa’dan men cezası vermeyi düşünüyor. Gerekli savunmaları yaptık, revizyonlarımızdan bahsettik. Kendilerine yeni bir tablo sunacağız. Bu cezanın önüne geçmeye çalışıyoruz” dediği iddia edilmişti.


Trabzonspor yalanladı


Trabzonspor Kulubü, kulüp başkanı Muharrem Usta ile ilgili yerel bir gazetede çıkan haber üzerine açıklama yaptı.


Kulübün resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, "Yerel bir gazetede çıkan 'Trabzonspor Kulübü Başkanı Muharrem Usta, UEFA'ya görüşmeye gitti ve İstanbul'da kulübümüzün efsane futbolcularıyla yapılan toplantıda şok ihtimali açıkladı: UEFA'dan 2+2 yıl Avrupa'dan men" şeklindeki haber gerçeği yansıtmamaktadır" ifadelerine yer verildi.


Açıklamada, Usta'nın, geçen hafta UEFA ile herhangi bir görüşmesi olmadığı gibi eski futbolculara da bu tür bir ifade kullanmadığı kaydedildi.


Scout ekibi kuruluyor


Trabzonspor Kulübü, futbolcu izleme ekibi kurdu.Bordo-mavili kulübün internet sitesinden yapılan açıklamada, kulübün sürdürdüğü çalışmalar sonucunda futbol izleme ekibi kurduğu belirtilerek, "Ekibimiz, hem dünya futbolundaki hem de kulüpteki değişimlerin, gelişmelerin farkında ve önünde hareket edecek bir vizyonla yola çıktı. Zaman içerisinde sistem, yapı, bilgi kapsamı ve ileri görüşlülüğüyle Türk futbolunun en önündeki scout ekibi vizyonuna sahip bir yapıya bürünecektir" ifadelerine yer verildi.Ekibin, oluşturacağı bilgi havuzuyla kulübün oyuncu dağarcığını geliştirmesi, akılcı oyuncu transferleriyle kulüpte sürdürülebilirliği sağlaması, rakip analizine katkıda bulunması ve kiralık oyuncuları takip etmesinin ana görevlerinin arasında yer aldığı vurgulanarak, şöyle devam edildi:


"Scout ekibi 3 kişilik bir kadroyla idare edilecek. Yapıda aynı zamanda Futbol Koordinatörümüz Yılmaz Büyükaydın ve Başkan Yardımcımız Nevzat Aydın da görev alacak. Ekibimiz 3 yurt dışı, 2 Süper Lig ve PTT 1. Lig, 4 altyapı ve bölgesel ligler olmak üzere toplam 12 kişiden oluşmaktadır."Açıklamada, ekibin idari kadrosunun ise şef scout Murat Karakaş (Köln spor Akademisi, Kasımpaşa), koordinatör ve idari işler sorumlusu Fatih Şahinoğlu (Yıldız Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği ve Marmara Spor Yönetimi, Trabzonspor), performans ve analiz sorumlusu da Beri Pardo (Robert College, Sabancı Üniversitesi Ekonomi Bölümü, Crystal Palace) olarak belirlendiği de kaydedildi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS