Ümit Özat: Yarın aynı kötülüğü Ali Koç'a da yapmayacaklarının garantisi yok

Ümit Özat: Yarın aynı kötülüğü Ali Koç'a da yapmayacaklarının garantisi yok

Fenerbahçe'nin unutulmaz oyuncularından biri olan ve şimdilerde teknik direktörlük yapan Ümit Özat, sosyal medya hesabından yine çok konuşulacak bir açıklamada bulundu.

Fenerbahçe’nin eski kaptanlarından ve günümüzün teknik direktörlerinden Ümit Özat, kendisine ait sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulundu.


İşte Ümit Özat'ın açıklamaları:


Geçen haftaki Fenerbahçe kongresinde adımın gündeme gelmesi ile ilgili düşüncelerimi açıklamak gereği duydum. Ben Ümit Özat olarak teknik adamlık yaptığım dönemler ve yapacağım dönemler hariç hiç bir zaman ne Fenerbahçe’nin ne de Fenerbahçe’yi yönetenlerin karşısında hiç olmadım olmayacağım da. Sadece inandıklarımı ve gerçekleri söyledim. Bu konu ne Sayın Aziz Yıldırım’ın anlattığı kadar bir seçim malzemesi ne de Ali Koç’un anlattığı kadar basit bir olay değildir.


Taraftar, futbolcuya kızabilir, küfredebilir ama bir yönetici futbolcusuna küfür edemez. Kaldı ki, o gün bir takımın kaptanının yapması gerekeni yaptığım için kendimle gurur duyuyorum. Ancak yine acı olan, o gün küfredilen insanın efsaneler içinde sayılması, 6 ay oynayanların efsaneler içinde sayılması, yine en zor zamanlarında yanında olduğum Aziz Yıldırım döneminde o koridorlarda 3 kupa kaldırmış 100. yıl kaptanının tek başıma bir fotoğrafı olmaması can acıtıcı bir durumdur.


Kimse birbirinin ne kadar Fenerbahçeli oluşunu kıyaslamasın. Allah yeri geldi mi gökte süzülenleri, yerde sürünenlere lokma ettiği gibi gün gelir yerde sürüneni de, göklere çıkarmasını bilir. Kim derdi ki, Aziz Başkan bu kulüpten böyle ayrılacak. Onun için bu devran herkese ters dönebilir. 20 yıl önce Aziz Yıldırım'a bu desteği verenler şimdi Ali Koç'a destek verdiler. Günü geldiği zaman bugün Ali Koç'a destek olanların, yarın ona da aynı kötülüğü yapmayacaklarının garantisi yoktur. Onun için kimse makam, mevki kullanarak ve onlara yalakalık olsun diye sosyal medyada efelik yapmasın. Çünkü gerçek güç, gerçek makam sahibi Allah'tır."

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS