hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Ural Aküzüm: Problem tüm Türk kulüplerinde

  Ural Aküzüm: Problem tüm Türk kulüplerinde
  expand

  Galatasaray Kulübü Hukuk İşlerinden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Ural Aküzüm, sadece Galatasaray'ın değil, bütün Türk kulüplerinin mali yapısının problemli olduğunu söyledi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Bilgi Üniversitesi Santralistanbul Kampüsü'nde Türkiye Etik ve İtibar Derneği tarafından düzenlenen Etik Zirvesi'nde konuşan Aküzüm, sadece Galatasaray'ın değil, bütün Türk kulüplerinin mali yapısının problemli olduğunu belirterek, şunları söyledi:

  "Türkiye'de ekonominin gidişiyle spor alanındaki sponsorluklar ve gelir artışı paraleldir. Galatasaray, 500 yıllık geleneği ve üye yapısı ile aslında kurumsallaşmaya en yakın kurumdur. Etik değerler, Galatasaray Değerler Bildirisi'nin çok çok önceden parçasıydı. Aslında UEFA'nın Rus ve Arap sermayesinin Batı Avrupa futboluna yatırım yapmasıyla, rekabeti ortadan kaldırıcı para transferleri açısından tedbir alma gereksinimi ortaya çıktı.

  FFP bu nedenle ortaya çıktı. Özetle kulüplerin kurumsal maliye finansal yapılarını düzeltmesi ve bu şekilde Avrupa futbolundaki rekabetin daha sağlıklı olacağı kararlaştırıldı. Sadece Galatasaray değil bütün Türk takımlarının mali yapısı problemlidir.

  Galatasaray'ın farkı, güçlü insan kaynağı ve gayrimenkullerini değerlendirme, projelendirme kapasitesidir."

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow