Volkan Demirel'den Beşiktaşlılara yanıt

Volkan Demirel'den Beşiktaşlılara yanıt
Sarı-lacivertli takımda futbolcuların yıllık garanti ücretleri şöyle: Futbolcu Garanti ücret (avro) Van Persie 4 milyon 900 bin Diego 3 milyon 500 bin Alves 2 milyon 500 bin Volkan Demirel 2 milyon 500 bin Mehmet Topal 2 milyon 50 bin Meireles 2 milyon Gökhan Gönül 1 milyon 700 bin Caner Erkin 1 milyon 700 bin Alper Potuk 1 milyon 600 bin Serdar Kesimal 1 milyon 300 bin Hasan Ali Kaldırım 1 milyon 300 bin Mehmet Topuz 1 milyon Kjaer Bilinmiyor De Souza Bilinmiyor Ozan Tufan Bilinmiyor Fernandao Bilinmiyor Nani Bilinmiyor Şener Özbayraklı Bilinmiyor Volkan Şen Bilinmiyor Fabiano Bilinmiyor Ba Bilinmiyor Markovic Bilinmiyor Ertuğrul Taşkıran Bilinmiyor Uygar Mert Zeybek Bilinmiyor Not: Diego hariç diğer oyuncuların paralarında maç başı ücretler ve primler yoktur. Not 2: UEFA, 2010 yılında "Finansal Fair Play Kriterleri"ni kabul ettiği için, haber değerlendirmesi de 2010 yılından başlatılmıştır.

Geçtiğimiz haftalarda yaptığı 'Şampiyon olacağız' açıklaması nedeniyle Beşiktaşlı futbolcuların tepkisini çeken Volkan Demirel, 'Şampiyon biz olacağız' sözlerine açıklık getirdi.

Fenerbahçe, Beşiktaş’ın 3 puan gerisindeyken “Şampiyon biz olacağız” sözünü dilinden düşürmeyen Volkan Demirel, son günlerin en çok konuşulan ismi olmaya devam ediyor. Siyah-beyazlıların yıldızı Oğuzhan Özyakup’un “Biz her karşılaşmadan sonra ‘Şampiyon biz olacağız’ şeklinde bir demeç vermedik” ifadeleriyle hedef aldığı kaptan, kendisini savundu.

Bu iddialı cümleleri camiasını ayağa kaldırmak ve iddialarını göstermek için kurduğunun altını çizen Demirel, yanlış anlaşılmaktan yakındı. Rakibi küçük düşürücü ifadeler kullanmadığını belirterek kendisini savunan başarılı file bekçisi, bu tip söylemlerin sporun her dalında yapıldığına da vurgu yaptı. İşte Volkan’ın açıklamalarından başlıklar:

“Fenerbahçe gibi büyük bir camianın kaptanıyım. Bizim gibi büyük kulüplerin hedefi her zaman şampiyonluktur. Ben de takımımı bu yarışta tutmak adına tabii ki iddialı sözler sarfedeceğim. Ben bu konuşmayı yaparken ne rakip takımı ne de onlardan bir futbolcu kardeşimizi hedef aldım. İddialı sözlerim sadece kendi takımım içindi.

Gelen eleştirilere katılmıyorum. Benim yerimde kim olsa benzer veya aynı sözleri kullanırdı. Ben pazubandını koluma takıyorsam camiamı her zaman diri tutmak zorundayım. Teslimiyeti ne ben kabul ederim ne de takımım.”

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS