Yıldırım Demirören: Beşiktaş'tan 100 milyon TL alacağım var

Yıldırım Demirören: Beşiktaş'tan 100 milyon TL alacağım var

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören, gündeme ilişkin önemli değerlendirmeler yaptı.

NTV Spor'da gazetecilerin sorularını yanıtlayan Demirören, "Medya patronu olarak, hiçbir zaman 'şu kulübü öne çıkaralım' demem, yapımda yok. Fenerbahçe haberi daha çok satar, bu gerçek. Benim Beşiktaş'tan 100 milyon TL alacağım var, doğru. Fikret Orman ile bir araya geldik, belli bir kısmını bağış yapacağım. Ben, görevde olduğum sürece de bu alacak duracak. Bu olayın başka yerlere çekilmesi komplo teorilerinden başka şey değildir." dedi.

Fatih Terim hakkında konuşan Demirören, "Fatih Hoca sadece A Milli Takım'ın hocası değil. Türkiye Futbol Direktörü'dür. Kendisinin altyapıyla ilgili çalışmaları var. Fatih Terim'in hem Galatasaray'ı hem de Milli Takımı çalıştırmasına sıcak bakmam." ifadelerini kullandı. 

Başkanlığa aday olacak mı?

TFF'de yeni başkanlık seçiminde aday olup olmayacağı konusuyla ilgli ise Yıldırım Demirören, şunları söyledi, "TFF'de seçim 2019'da. Uzun vadeli şeylere kısmet derim. Her şey kısmettir. Ben Beşiktaş başkanı olduğumdan bir ay önce bunu düşünmüyordum. Şartlar getirdi. Kulüpler Birliği başkanı olduğumdan 10 gün evvel böyle bir şey düşünmüyordum. Federasyon başkanı olurken neredeyse olacağım güne kadar öyle bir şey düşünmüyordum. Şartlar getirdi. Şartlar birilerini bir yerlere götürür. O yüzden ordayım, burdayım... Bizler gecici görev için geliyoruz. Hatta keşke tekrar genel kurul yapıp "Federasyon başkanı en fazla 2 veya 3 dönem yapar" desek. UEFA, statü değişikliği getiriyor. En fazla 3 kere seçilebiliyor. Gelin bunu federasyonda da yapalım. Hatta 2 kez yapalım. Bunu yapalım. Ben varım. Biz koltuklarda hayat boyu oturmayalım. Ne kadar oturursak hatamız da artar.

Bizim federasyonun başında Türkiye var. Türkiye'nin federasyonu. Bu ülkeyi temsil ediyor. Her yorum, her konuşma, her beyanat saygılı olmak zorunda. Sonuçta biz kamu kuruluşuyuz ve devlet personeliyiz. Biz Türkiye'yi temsil ediyoruz. Orası gelimiş seçilmişsin de yıpratabileceğin bir yer değil. Bizim hakemlerimiz en iyisini yapmak için sahadalar. Burada en çok eleştirdiğimiz hakemimiz Avrupa'nın en başarılı hakemleri arasında Gitti eli görmedi, penaltı verdi. Cüneyt Çakır gibi en değerli hocamız. Ama hemen bir kenara atamayız. Bu vefasızlıktır. Unutmak vefasızlıktır."

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS