Yıldırım Demirören'den Arda Turan'a açık kapı

  1. Spor
  2. Futbol
Yıldırım Demirören'den Arda Turan'a açık kapı
Yıldırım Demirören'den Arda Turan'a açık kapı

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören, canlı yayında değerlendirmelerde bulundu. Demirören, Arda Turan ilgili de konuştu.

A Spor'a konuk olan Demirören, "Bundan sonraki kupa finallerinde e-bilet uygulanacak. Ancak bizim kestiğimiz biletler TC kimliğe göre kesildi." ifadelerini kullandı.

Konyaspor ve Beşiktaş'a verilen cezalarla ilgili konuşan Yıldırım Demirören, "Türkiye Futbol Federasyonu kurallarla yönetiliyor. Bu kurallar da hukuka göre ayarlanıyor. Ortamı gerecek beyanatlar verirseniz, yönetici olarak ceza alırsınız. Kurullarımızın verdiği kararlardır. Hiçbir yöneticinin 'Şu kulübe bu cezayı verin'deme şansı yoktur. Eski Türkiye'yi yeni Türkiye'de uygulamaya kalkmasınlar. Ben ve arkadaşlarım hiçbir yere müdahale etmeyiz, ettirmeyiz de." dedi.

Arda Turan konusu

"Biz, Arda kaptanımıza idari ceza vermiştik. Süresiz kadro dışı cezası değildi. Sonra Arda kaptanımız kendi kararını açıkladı. Arda Turan ve Lucescu görüştü. Teknik olarak ona ihtiyacımız var. Arda, kararından vazgeçerse kapımız açık."

Demirören sözlerini şöyle devam ettirdi;

"Biz seyircisiz olmasını istemiyoruz. Ama 80 kişilik bir tribünde 10 kişi hata yapıyorsa, o 70 kişi de onları sustursun. Buranın içinde provakatörler var. Bizim masum, sade, futbolu seven taraftarlarımızın bunlara izin vermemesi lazım.

Futbol sahasına gelirken tabancayla, baltayla fotoğraflar var. Ya nereye geliyorsunuz? Bundan sonra deplasmana gelen taraftarlar şehirden çıkarken aranmaya başlayacak."

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS