Yılmaz Vural: Burak Yılmaz benden çok dayak yedi

Yılmaz Vural: Burak Yılmaz benden çok dayak yedi

Yılmaz Vural: Burak Yılmaz benden çok dayak yedi

Okan Üniversitesi'nde gerçekleştirilen Spor Seminerleri'nde konuşan teknik direktör Yılmaz Vural, yine Türk futbolu hakkında iddialı açıklamalarda bulundu.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Okan Üniversitesi'nin düzenlediği Spor Seminerleri'nin ilkine deneyimli teknik direktör Yılmaz Vural konuk oldu. Seminerlerin koordinatörlüğünü üstlenen üniversitenin Spor Yöneticiliği Bölümü Başkanı Doç. Dr. Lale Orta, seminerin açılış konuşmasında, "Yılmaz hoca Türkiye'nin en iyi teknik adamlarından biri. Şu an pasif bir dönemde ama umarız yakında yine sahalarda aktif şekilde futbolun içinde olacak ve detaylı bilgilerini aktarmaya devam edecek" diye konuştu.

Hamzaoğlu: "Küçükken Fenerbahçeliydim"

"Bu istikrarsızlığın nedeni ben değilim"

Radyospor'un haberine göre; seminerde öğrencilerin sorularını yanıtlayan Yılmaz Vural, en çok takım değiştiren teknik direktör olarak anılması konusunda, "25 takım çalıştırdım. Bu istikrarsızlığın nedeni ben değilim. Sistem acımasız. Bir antrenör bir sezonda en fazla iki takımda çalışabilirken, takım istediği kadar antrenörle çalışabiliyor. Antrenörler savunmasız" dedi.

"İhtiyacı var diye düşünerek teklifi kabul ettim"

Gençlerbirliği'nde sadece bir maça çıktıktan sonra görevine son verilmesi konusuna da değinen Vural, sözlerine şöyle devam etti:

Gençlerbirliği’ne İlhan Cavcav’ın daveti üzerine gittim.1998'de kötü ayrılmamıza rağmen, herhalde ihtiyacı var diye düşünerek teklifi kabul ettim. İlhan Cavcav, Eskişehir maçı öncesi tekrar arayarak 'gelmene gerek yok, sözleşmeni feshettik' dedi. Transferlerde aracıların aldığı 100 binlerce euro'ya engel olduk, adamcağızı ikna edip vazgeçirdiler.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

"Kulübe dava açtım"

Hukuki süreci başlattım. Maddi ve manevi zararım için dava açtım. Aynı zamanda Anayasa Mahkemesi’ne gitmek üzere avukatlarım araştırma yapıyor. Çünkü antrenörlerin hukuksal hakları konusunda çok çaresiz olduklarını gördüm. Türkiye’de antrenörler kendi haklarını koruyacak durumda değil."

"Bizim de Rolex'imiz, X5'imiz var ama biz oralarda değiliz"

Deneyimli teknik adam, Türkiye’deki 3 büyük kulübün futbolun gelişmemesi için uğraştığını belirterek, şunları söyledi:

"Bu iş size öyle bir kimlik veriyor ki ticari olarak kârınız büyük. Bizim de Rolex’imiz, X5’imiz var ama biz oralarda değiliz. Bunlara sahip olmamız bile onları rahatsız eder. Siyasete girmenin en kısa yolu da kulüp başkanlığından geçiyor. Ben futbolun içinde olduğum yaklaşık 30 yılda sportif amaç taşıyan tek bir başkanla tanışmadım. Bir de bu kulüp başkanları oyuncuya dayalı bir sistem kurdular. 3-4 oyuncu teknik direktörü istemezse teknik direktör gider."

"Futbolu iflas ettirdiler, şimdi toparlayamıyorlar"

Vural, Türkiye’de 1 milyar dolarlık futbol ekonomisini pirana balıkları gibi herkesin parça parça bitirdiğini anlatırken, "Futbolu iflas ettirdiler, şimdi toparlayamıyorlar. Ülke futbolunun ne olacağını Uluslararası Futbol Zirvesi'nde tartışmaya başladılar" dedi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

"Bana şovmen diyorlar. Tabii ki şov yapacağım"

Vural, teknik direktörlerin drama dersi de almaları gerektiğini belirterek, "Bana şovmen diyorlar. Tabii ki şov yapacağım. On binlerce kişi maçı izlemeye geliyor. Bazen maçı kaybedince üzülmüş gibi yapıyorum. Hepsinde üzülsem anam ağlar. Haftaya belki yine yenileceğiz, ne malum" diye konuştu.

"Burak Yılmaz şımarıktı, benden çok dayak yedi"

Öğrencilerin Burak Yılmaz’ın Çin’e transferini değerlendirmesini istemesi üzerine Vural, şu yorumu yaptı:

"İngiltere yerine Çin’i tercih etmesi tamamen duygusal. Burak’ı A Takımı’na ben çıkardım. Çok dayak yedi benden çünkü çok şımarık bir çocuktu. Yeteneğinin ortaya çıkarılmasında emeğim oldu."

Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber