hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Merve Akpınar kimdir? Hentbol oynamasına izin verilmeyen Merve Akpınar kaç yaşında?

  Merve Akpınar kimdir Hentbol oynamasına izin verilmeyen Merve Akpınar kaç yaşında
  expand

  Şanlıurfalı olan 13 yaşındaki hentbolcu Merve Akpınar'ın videosu sosyal medyada gündem oldu. Merve Akpınar, “Sen kızsın, şort giyemezsin, erkeklerin yanında oynayamazsın diyerek hep beni dışladılar. O zaman kendime bir söz verdim. 'Köyümdeki kız çocuklarının kaderini değiştireceğim' diye" dedi. Peki ama Merve Akpınar kimdir, kaç yaşında, nereli?

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Toprak sahaya çizdikleri çizgilerle öğretmenleri Bayram Kaplan öncülüğünde hentbol oynayan Şanlıurfa Konuklu İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi 13 yaşındaki Merve Akpınar, Hentbol Federasyonu'nun davetlisi olarak Ankara'ya geldi. Yaşadığı zorlukları gözyaşları ile anlatan Merve Akpınar, Demirören Haber Ajansı’na (DHA) açıklamalarda bulundu. Peki ama Merve Akpınar kimdir?

  ''SEN KIZSIN ŞORT GİYEMEZSİN DİYEREK DIŞLADILAR''

  Spora ilk başladığında çevresindeki kişiler tarafından yadırgandığını dile getiren 13 yaşındaki sporcu sözlerini şöyle sürdürdü:

  “İlk başladığımda sen kızsın, şort giyemezsin, erkeklerin yanında oynayamazsın diyerek beni dışladılar. Sonra ben de 'hayır ben neden oynamayayım' dedim. O zaman kendime bir söz verdim. 'Köyümdeki kız çocuklarının kaderini değiştireceğim' diye. Hem kendim çalışacağım, hem kendi mesleğimi yapacağım hem de spora devam edeceğim ki onların o ön yargılarını yıkayım. Ondan hep spora devam ettim, hiç bırakmayı da düşünmüyorum.”

  Merve Akpınar kimdir?

  Merve Akpınar 13 yaşındadır. 2008 yılında doğan Merve Akpınar Şanlıurfalı'dır. Minik hentbolcu olarak bilinen Merve Akpınar'ın, “Sen kızsın, şort giyemezsin, erkeklerin yanında oynayamazsın diyerek hep beni dışladılar. O zaman kendime bir söz verdim. 'Köyümdeki kız çocuklarının kaderini değiştireceğim' diye" sözleri gündem oldu. 
   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow