Koşu için gerekli malzemeler nelerdir?

Koşu için gerekli malzemeler nelerdir?

Koşu için zihnen hazırsanız, hangi malzemeleri nasıl kullanmalısınız? Koşu eğitmenleri, yürümek ve koşmak için gerekli olan malzemeleri açıklarken, malzemeleri alırken nelere dikkat etmeli?

Sport eğitmenleri koşu ve yürüyüş için ne tür malzemeleri nasıl kullanılacağına dair önemli bilgileri koşu severler için açıklıyor. İç ve dış giyimde, şapkada, saat ve koşu ayakkabısında nelere dikkat etmek gerekiyor?

Giyim: Pamuklu giysilerden kaçının. Bunun yerine ter ve nemi cildinizden çeken "teknik" malzemelerden yapılmış çoraplar, gömlekler, pantolonlar ve şortları seçin. Hafiftirler ve sportif olmayan kumaşların neden olabilecek rahatsız edici ve acı verici sürtünmeyi önlerler. Yaz aylarında, daha soğuk kalmanıza yardımcı olurlar. Kışın daha sıcak olacaksın. Naylon, yün, Likra ve Coolmax gibi malzemeleri arayın.

Şapka:  Yaz aylarında, güneşi gözlerinden uzak tutacak bir başlık veya siper olsun. Kışın kulaklarınızı örtecek, başınızı sıcak tutacak geniş şapkalar her zaman koşu için idealdir.

İç çamaşırı: Giyimde olduğu gibi pamuktan uzak durmakta fayda var. Kısa kıyafetler giyiyorsanız, astara güvenip iç çamaşırı takmayın. Şortunuzun veya pantolonunuzun astarı yoksa yün veya sentetik iç çamaşırı ihtiyacınız olan izolasyonu ve desteği sunacaktır


Saat: İlk başta ne kadar süre çalıştığınızı bilmeniz gerekir. Saat yürüyüş ve koşuda size yol gösterecektir. Teknoloji geliştikçe ne kadar hızlı ve ne kadar yol gittiğinizin yanı sıra ayak ve kalp atış hızınızı da görebilirsiniz.


Koşu ayakkabısı: Koşucular için koşu ayakkabıları seçmek, bir ev satın almak ya da bir araba almak gibidir. Onlara çok zaman harcayacaksınız, bu yüzden gerçekten sevdiğin bir şey istiyorsunuz. Rahat bir sürüşe ek olarak ayakkabılar, sizi güçlü bir şekilde vücudunuzu çalıştırmanız için önemli bir rol oynayabilir. Seçim sürecinde, ayak türünüzü uygun ayakkabı kategorisine hizaladığınızdan emin olun. Yassı ayaklı tırlar aşırı ütülenmeyi önlemeye yardımcı olduklarından, daha yüksek bir denge ayakkabısına doğru çekilme eğilimindedir. Tarafsız koşucular çoğu zaman pek çok ayakkabı çeşidinde koşabilir, ancak çoğunlukla ılımlı bir kararlılık ayakkabısı için geçerlidir. Yüksek kemerli koşucular, orta taban döşemesine esneklik sağlayan, yastıklı bir ayakkabı için çok uygundur.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS