Ultimate Cunda ‘koşu, bisiklet, yüzme’ spor organizasyonu 2-3 Haziran tarihlerinde başlıyor

Ultimate Cunda ‘koşu, bisiklet, yüzme’ spor organizasyonu 2-3 Haziran tarihlerinde başlıyor

Ultimate Cunda’nın düzenlediği 10.4K Koşu+15.5K Bisiklet+ 2K Yüzme, Ayvalık Cunda Adası’nda 2 Haziran – 3 Haziran 2017 tarihleri arasında yapılacaktır. Katılım sınırlı olup (750 kişi), katılımcıların 18 yaşını doldurması zorunludur. Spor organizasyonuna dair bilgiler ve ayrıntılar haber içeriğinde mevcuttur.

2017 Koşu takvimi içerisinde yer alan Ultimate Cunda Spor organizasyonu 2 Haziran 2017, Cuma günü başlıyor, Cumartesi günü sona eriyor. Spor organizasyonu “İster yüz, ister bin, ister koş” sloganı üzerine kurulu olup, 3 spor alanında yarışmacılar kendilerini gösterecek.

Önemli not: Kayıtlar sona ermiştir. Onaylanan yarışmacıların isimlerini görmek için TIKLAYINIZ


Organizasyona dair genel bilgiler

Tarih: 2-3 Haziran 2017

Yer: Ayvalık CUNDA Adası Doğa Camping

KOŞU Balık Ayvalık: 10.4k

BİSİKLET Balık Ayvalık: 15,5k

YÜZME Balık Ayvalık: 2k

Kontenjan: Katılım 750 kişi ile sınırlıdır.

Katılımcı profili: Tüm katılımcıların 18 yaşını doldurmuş olması (en küçük 1999 doğumlular) zorunludur.

 

Koşu ve bisiklet üzerine genel bilgi

Tüm etkinlikler için toplanma-başlangıç ve bitiş alanı DOĞA CLUB CAMPING alanı olacaktır. Doğa Caravan Camping. Cunda Marina/Ayvalık Spor halı sahasından devam ederek sola toprak yola girilir ve yaklaşık 400 metre sonra alana ulaşırsınız. Bu bölgede tüm giyinme, tuvalet, su, elektrik, barınma, ulaşım, otopark hizmetleri mevcuttur. Etkinlik alanı, Cunda merkeze yürüme mesafesinde olup, sizin ve misafirlerinizin yarış öncesi ve sonrası bu olanaklardan faydalanmanıza olanak sağlamaktadır. Otopark için Cunda merkezdeki otopark alanları kullanılmalıdır. Otopark ile etkinlik alanı arası 400 metredir. Yarışma alanında 1 adet ambulans ve sağlık ekibi hazır olacaktır. Ayrıca yüzme parkurunda cankurtaran timi de bulunacaktır.

 

Bisiklet ve koşu parkurunda çıkış ve inişler bulunmaktadır. Zemin, kısmi asfalt geçişler ile geneli sert taşlı topraktır. Koşunun tamamı herhangi bir koşu ayakkabısı ile rahatlıkla koşulabilir niteliktedir. Buna rağmen tabanı biraz kalınca ve şok emici tabanlı bir ayakkabı ile koşmanız önerilir. Ayrıca hava şartları göz önünde bulundurularak uygun kıyafetler giymenizi ve güneş gözlüğü-şapka gibi ek malzemeler kullanınız. Koşu 2m rakımdan başlayacak olup, parkurun en yüksek noktası 125 metredir. Koşunun 5. kilometresinde su istasyonu bulunmaktadır. Ayrıca bitişte serinleme ve ikram olacaktır. Bisiklet için kesinlikle ön amortisörlü bir dağ bisikleti ile parkura girilmelidir. Kask kesinlikle zorunludur. Konfor ve güvenlik için kilitli pedal, pedli bisiklet taytı, güneş gözlüğü ve bisiklet eldiveni kullanımı önerilir. Bisiklet parkuru da koşu parkuru ile aynı eğim ve zemin yapısına sahiptir. Lastik seçiminizi buna göre yapabilirsiniz. 15.5k bisiklet ve 10.4k koşu parkurların bitirme limiti 90 dakikadır. Zaman limitleri içerisinde parkurunu tamamlayamayanlar tasnif dışı kalırlar.

 

Yüzme parkuru 2k mesafeli olup, seyirci izlenimine müsaittir. Parkur sağdan sola doğru bir üçgende tamamlanacaktır. Deniz zemini kumluk ve 1.5 - 6m derinlikte sığ bir yapıdadır. Su sıcaklığı ortalama 20 santigrad derece civarındadır. Likra kumaşlı dilediğiniz tür mayo ile yüzebilirsiniz. Wetsuit kullanımı yasaktır. Parkur şamandıralar ile işaretlenmiştir. Parkurda 2 adet kontrol noktası bulunmaktadır. 1.kontrol noktası 500.metrededir ve 15 dakikada geçilmelidir. 2.kontrol noktası 1250.metrededir ve 45 dakikada geçilmiş olmalıdır. 2 kilometrelik parkurun tamamı 75 dakikada tamamlanmalıdır. Bu süre sonunda parkur kapanır. Zaman aşımı diskalifiye sebebidir ve yüzücüler parkurdan çıkarılarak hakem teknesine alınacaktır.

Organizasyona dair kurallar

Kayıt formunu doldurup, kayıt ücretini yatırmalısınız. Ücret onayı alan katılımcıların bilgileri yayınlanır. Bilgilerinizde değişiklik olacaksa eposta atınız.

Etkinlik günü nüfus cüzdanınız (itirazlara karşı) yanınızda olmalıdır, yaş tasnifi buna göre yapılacaktır.

Parkur dışına çıkılması diskalifiye sebebidir. Parkur üzerinde yönlendirme işaretleri ve hakem kontrol noktaları ile video çekimi olacaktır.

Ultimate CUNDA özel bir etkinliktir. Herhangi bir sağlık raporu veya lisans gerekliliği yoktur. Katılımcıların sağlık durumlarının bu tip bir performansa uygun olduğunu ve tüm riski üstlendiklerini belirtir “Risk Kabul Formu” ‘nu kayıt masasında imzalamaları gerekmektedir.

Doğayı kirletmemek için suyunuzu istasyonda içip, bardağı çöp kutusuna atmalısınız. Su bardağı ile istasyondan uzaklaşamazsınız. Bunun haricinde kişisel su taşıma aparatları kullanılabilir.

Parkur dışındaki yasaklanmış alanlara da girilmemelidir. Kural ihlallerinden doğabilecek hukuki sorunların muhatabı katılımcıdır.

Çevreye hiçbir şekilde çöpünüzü veya fazlalığını hissettiğiniz bir malzemenizi atamaz/bırakamazsınız. Bu davranış diskalifiye sebebidir.

Kıyafet değişimi ve malzeme bırakmak için vestiyer çadırını kullanabilirsiniz.

Mevsim itibarı ile hava değişken olabilir. hava durumu takip edilerek buna uygun kıyafetler seçilmelidir. Bisiklette kask takmak kesinlikle zorunludur.

Tüm ödüller törende sırasıyla verilecek, erken ayrılmak isteyenler için özel bir uygulama olmayacaktır. Törene katılamayacak olanlar, yerlerine bir refakatçi bırakmalıdır. Ödüller daha sonra iletilmeyecektir.

Katılımcıların herhangi bir nedenden ötürü etkinliklere katılamaması durumunda ücret iadesi yapılmaz, ücret bir başka etkinliğe/kişiye aktarılamaz.

Hava şartları, katılımcı sayısı, parkurdaki fiziksel değişiklikler gibi nedenlerle parkurlarda güzergah veya mesafe değişikliği yapılabilir. Katılımcılar yeni parkur düzenlemesine uymakla mükelleftirler, aksi iddialarda ve taleplerde bulunamazlar.

Katılımcılar web sayfasından tüm etkinlik detaylarını, kurallarını okumuş ve biliyor kabul edilerek kayıt olmuş sayılırlar.

ÖDÜLLER

Cuma günü için


Cumartesi günü için


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS