NBA Store Türk lirasına geçti

NBA Store Türk lirasına geçti

NBA, geçtiğimiz ay online mağaza ağına Türkiye’yi eklemişti. Türkçe dil desteğinin de verildiği sitede Türk Lirası kullanımına duyurulmasına rağmen bir türlü geçilememişti. Sonunda beklenen haber geldi.

Ulusal Basketbol Birliği (NBA), resmi NBA online mağazalarına Türkçe dil servislerini ekleyerek önemli bir adım atmıştı.


www.nbastore.eu üzerinden alışveriş yapan Türkiye’deki NBA hayranları yerel dil ve yerel para birimi seçeneklerinden yararlanabilecekler. Bunun yanı sıra ilk defa tüm Türk oyuncuların formalarına (ve 30 NBA takımının tüm oyuncularının formasına) sahip olabilecekler.


Mağaza, Adidas gibi ligin resmi ürün partnerleri ve Mitchell & Ness, New Era, Spalding, Stance ve 2K Sports gibi resmi malzemecilerinin geniş bir ürün portföyüne sahip. Taraftarlar ayrıca kişiselleştirilmiş formalar ve resimli tişörtler gibi özel ürünlere de erişim sağlayabilecekler.


2012 yılında açılan NBAStore.eu, tüm 30 NBA takımının ürünlerini bünyesinde barındırıyor. Bu da taraftarların, Golden State Warriors’ın oyuncusu ve NBA MVP’si Steph Curry’den New Orleans Pelicans’ın Türk oyuncusu Ömer Aşık’a kadar tüm favori oyuncularının resmi kıyafetlerini satın alabilecekleri anlamına geliyor.


Mağazada Türkçe; İngilizce, Almanca, İtalyanca ve İspanyolca’dan sonra yer alan 6. dil, Türk Lirası da £,$,€’dan sonra 4. para birimi oldu.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS