Nur Tatar: Caner Erkin'in eski eşi kadar kıymet gösterilmiyor

Nur Tatar: Caner Erkin'in eski eşi kadar kıymet gösterilmiyor

Nur Tatar: Caner Erkin'in eski eşi kadar kıymet gösterilmiyor

İki Olimpiyat'ta madalya kazanan tek kadın sporcumuz olan Nur Tatar gündem ve özel hayatıyla ilgili konuştu. İnsanların ilgi alanlarına tepki gösteren Tatar, ''Olimpik sporculara Caner Erkin'in eski eşi, futbolcuların Ferrari'si kadar kıymet gösterilmiyor'' dedi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Olimpik branşlarda kadın sporunun bayraktarlığını üstlenen Nur Tatar, Habertürk'e bir röportaj verdi.

Bülent Serttaş ile Sharapova aynı kareye girdi Twitter yıkıldı

İlgisizlikten yakınan Milli tekvandocu, olimpik sporculara hak ettiği değerin verilmesi gerektiğini belirtip “20 yıldır tekvando yapıyorum, 12 yıldır Milli Takım'dayım. Zor süreçlerdi. Her şey Van'da küçük bir hayalle başladı. Amatör branşların tanıtılması gerek. Futbol olimpiyatlarda, dünya şampiyonalarında madalya getirmiyor. Ailemizden uzakta kamp yapıyoruz, emek veriyoruz, sakatlanıyoruz, kırılıyoruz, dökülüyoruz. Nice zorluklarla yetişiyoruz. Amatör sporcuların sorunları daha çok duyurulmalı” diye konuştu.

İki olimpiyatta üst üste madalya alan tek sporcu olmasına rağmen bunu kimsenin bilmemesine sitem eden Tatar, “Yolda 20 kişiye sorduğunuzda, 19'u bilmez, bizleri tanımaz. Ne yazık ki olimpik sporculara Caner Erkin'in eski eşi, futbolcuların Ferrari'si kadar kıymet gösterilmiyor. Bunlar bizleri üzüyor, şevkimizi kırıyor. Gençlerin elinden tutulmalı. Spor sadece futbol değildir. Alttan yeni sporcular yetiştirmek, teşvik etmek için olimpik sporculara daha fazla önem gösterilmesi gerekiyor.” şeklinde konuştu.

Erman Toroğlu: Fatih Terim adamı arkadan vurmaz

Gelecek planlarına değinen Milli sporcu, “2020 Tokyo Olimpiyatı, benim için son durak. O tarihte 28 yaşında olacağım ama artık özel hayatıma eğilmek istiyorum. Nasip olursa altın alırsak, bırakmayı düşünüyorum. 20 yıllık spor geçmişim var. Hiç durmadan yarıştım. Çok badireler atlattım. Cumhurbaşkanımız, ‘3 çocuk' dedi. İnşallah Tokyo'dan sonra anne olmak istiyorum.'' diyerek spor kariyerini ne zaman noktalayacağını da açıkladı.