Atıcılıkta 2 Türk sporcu da elendi

Atıcılıkta 2 Türk sporcu da elendi

Atıcılıkta 2 Türk sporcu da elendi

Londra Olimpiyatları'nda, atıcılık erkekler 50 metre serbest tabancada, Türkiye'yi temsil eden İsmail Keleş ve Yusuf Dikeç elemeleri geçemedi.

Royal Artillery Barracks'da yapılan atıcılık yarışmalarındaki erkekler 50 metre serbest tabanca elemelerinde 38 sporcu mücadele etti.

İlk 8'in finale katılma hakkı kazanacağı elemelerde, Türkiye'yi temsil eden İsmail Keleş ve Yusuf Dikeç'in de içinde bulunduğu 6 kişi, 559 puanla 8. sırada yer alınca beraberliği bozacak atışlar yapıldı.

Ek atışlar sonucunda 49,6 puan toplayan İtalyan sporcu Giuseppe Giordano, final vizesi alırken İsmail Keleş, 46,6 puanla 12., Yusuf Dikeç de 46,5 puanla 13. olarak olimpiyatlara veda etti.

Kazanan Güney Kore

Londra Olimpiyatları'nda atıcılıkta erkekler 50 metre serbest tabanca yarışmasını Güney Koreli Jin Jongoh kazandı.

Royal Artillery Barracks'da yapılan atıcılık yarışmalarındaki erkekler 50 metre serbest tabanca finalinde Güney Koreli Jin Jongoh, toplamda 662 puan elde ederek, 2008 Pekin Olimpiyatları'nın ardından bir kez daha altın madalyanın sahibi oldu.

Jin'in vatandaşı Choi Young Rae'nin 661,5 puanla gümüş madalya aldığı yarışmada, Çin Halk Cumhuriyeti'nden Wang Zhiwei de 658,6 puanla bronz madalya
elde etti.