Pembe saçın hikayesi

Pembe saçın hikayesi

Pembe saçın hikayesi

Hürriyet Gazetesi yazarı Kanat Atkaya, A Milli Voleybol Takımımızın yıldız oyuncularından Ebrar Karakurt'un saçlarının pembeye boyanma hikayesine köşesinde yer verdi. Milli oyuncu Aslı Kalaç, hikayeyi Socrates Dergisi'ne anlatmıştı...

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

İşte Kanat Atkaya'nın yazısının o bölümü:

A Milli Kadın Voleybol Takımı’nın yıldızlarından Ebrar Karakurt’un harikulade pembe saçları, bu olimpiyatın görsel hafızasının kıymetlilerinden olacak, eminim.

Bu pembe saçın tasarlayıcı ve uygulayıcısı olan takım arkadaşı Aslı Kalaç’tan dinleyelim hikâyenin aslını. Bu alıntıyı, harikulade bir Olimpiyat Özel Sayısı hazırlamış olan Socrates Dergisi’ndeki Caner Eler ve Aras Yetiş imzalı röportajdan alıntıladığımı da belirteyim hemen:

“(İtalya’daki kampa...) İlk geldiğimiz gündü. ‘Yaparız’ dedim ama ilk defa yapacağım aslında. Neye güvenerek öyle bir cevap verdim, bilmiyorum. Boyayı karıştırmak için kap yok, boya fırçası yok. Elimle yapmam lazım. O yüzden lastik eldiven aldık, bayağı bir işlem uyguladık. Önce saçın rengini açtık, sonra bir süre bekledik ve daha sonra pembeye boyadık. Zaten Hande de (Baladın) yardım etti. Odada gerçekten kuaför salonu gibi bir ortam vardı. Saç yıkama bölümü olur ya, lavaboyu o şekilde kullandık. Müthiş bir şey çıktı ortaya. İki gün kadar herkesten çekimser cevaplar aldıysak da boya akmaya başladıkça herkes çok beğendi...”

Beğendik ne kelime sevgili Aslı, sevgili Hande, sevgili Ebrar.

Bayıldık, bayıldık yahu...