Rio Olimpiyatları'nı garantileyen 37 Türk sporcu

Rio Olimpiyatları'nı garantileyen 37 Türk sporcu

Türk sporcular, 2016 Rio Olimpiyat Oyunları'na katılma yolunda mücadelesini sürdürürken, şimdiye kadar 37 sporcuyla katılmayı garantiledi.

Milli sporcular, atletizm, atıcılık, boks, kano, güreş ve yüzme branşlarında olimpiyat kotası almayı başardı. Milliler, atletizmde 14, atıcılıkta 5, güreşte 4, yüzmede 2, boks ve kano branşlarında ise birer sporcuyla oyunlarda yer alacak. 


Türkiye, paralimpikte de görme engelliler atletizm, bedensel engelliler atıcılık ve bedensel engelliler yüzme ve okçuluk branşlarında katılım hakkı elde etti.  


Milliler, oyunlarda 10 paralimpik sporcu ve 4 takımla Türkiye'yi temsil edecek. 


2016 Rio Olimpiyatları'nı kota alan sporcu ve takımlar şöyle: 












































































































































1Sultan HaydarAtletizm (maraton)
2Bekir KarayelAtletizm (maraton)
3Ali KayaAtletizm (5 bin-10 bin metre)
4Kıvılcım Kaya SalmanAtletizm (çekiç atma)
5Emel DereliAtletizm (gülle)
6Ramil GuliyevAtletizm (100 metre)
7Tuğba GüvençAtletizm (3 bin metre engelli)
8Halil AkkaşAtletizm (3 bin metre engelli)
9Özlem KayaAtletizm (3 bin metre engelli)
10Tarık Langat AkdağAtletizm (3 bin metre engelli)
11İlham Tanui ÖzbilenAtletizm (1500 metre)
12Jak Ali HarveyAtletizm (100 metre)
13Yasmani Capello EscobarAtletizm (400 metre engelli)
14Nilay EsenAtletizm (maraton)
15Yusuf DikeçAtıcılık (10 metre havalı tabanca)
16İsmail KeleşAtıcılık (10 metre havalı tabanca)
17Erdinç KebapçıAtıcılık (Trap)
18Yavuz İlnamAtıcılık (Trap)
19Savaş ÜstünAtıcılık (10 metre yatarak)
20Onur ŞipalBoks
21Lasma LiepaKano (K1, 200 metre)
22Nezir KarapYüzme (400 metre serbest)
23Victoria Zeynep GüneşYüzme
24Rıza KayaalpGüreş
25Elif Jale YeşilırmakGüreş
26Taha AkgülGüreş
27Selim YaşarGüreş

 


- Paralimpik











































































1Golbol Erkek Milli TakımıGolbol
2Golbol Bayan Milli TakımıGolbol
3Görme Engelliler B1 Futbol TakımıB1 Futbol
4Bedensel Engelliler Tekerlekli Sandalye Basketbol TakımıBasketbol
5Mehmet Nesim ÖnerAtletizm
6Çağla BaşAtıcılık
7Korhan YamaçAtıcılık
8Cevat KaragölAtıcılık
9Beytullah EroğluYüzme
10Özlem KayaYüzme
11Bülent KorkmazOkçuluk
12Erdoğan AyganOkçuluk
13Handan BiroğluOkçuluk
14Savaş ÜstünAtıcılık
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS