Olimpiyat şampiyonu Rikako Ikee lösemi olduğunu açıkladı

Olimpiyat şampiyonu Rikako Ikee lösemi olduğunu açıkladı

Japonya'nın 2020 Tokyo Olimpiyatları'ndaki madalya umutlarından 18 yaşındaki yüzücü Rikako Ikee, lösemiye yakalandığını açıkladı.

2018 Asya Oyunları'nda 6 altın, 2 gümüş madalya kazanan, kadınlar 50 metre serbest, 50 metre kelebek ve 200 metre ferdi karışık kategorilerinde dünya gençler rekorlarının sahibi Ikee, sporseverleri üzen bir haber paylaştı.

Ikee, Twitter hesabında yaptığı açıklamada, kendisini kötü hissettiği Avustralya'daki kamptan acilen ülkesine döndüğünü ve tahliller sonucu hastalığına lösemi teşhisi konulduğunu belirtti.

18 yaşındaki yüzücü, paylaşımında, "Hala inanamıyorum. Kafam oldukça karışık. Birkaç gün dinlendikten sonra en kısa zamanda eskisinden daha güçlü bir Rikako Ikee'yi gösterebilmek için tedavime odaklanacağım." ifadelerine yer verdi. 

 
 
 
Bu gönderiyi Instagram'da gör

* 応援してくださる皆様、関係者の皆様へご報告があります。 日頃から応援、ご支援を頂きありがとうございます。 この度、体調不良としてオーストラリアから緊急帰国し検査を受けた結果、「白血病」という診断が出ました。 私自身、未だに信じられず、混乱している状況です。 ですが、しっかり治療をすれば完治する病気でもあります。 今後の予定としては、日本選手権の出場を断念せざるを得ません。今は少し休養を取り、治療に専念し、1日でも早く、また、さらに強くなった池江璃花子の姿を見せられるよう頑張っていきたいと思います。これからも温かく見守っていただけると嬉しいです。 池江璃花子

Ikee.Rikako (@ikee.rikako)'in paylaştığı bir gönderi ()

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS