'Üşütük popo' birinci olmuş gibi sevindi (Sonuncu oldu)

'Üşütük popo' birinci olmuş gibi sevindi (Sonuncu oldu)

Kış Olimpiyatları'nda skeleton'da Gana'yı temsil eden Akwasi Frimpong yarışı sonuncu sırada tamamlamasına rağmen altın madalya almış gibi sevindi.

Dondurucu soğuklar altında Gana'yı temsil etmeye çalışan sıcak iklim insanı Frimpong yarışı 30. sırada tamamlarken altın madalya alan Güney Koreli Yun Sung-bin'in 11 saniye gerisinde kaldı. 


Kendisini şampiyon gibi hissettiğini söyleyen Frimpong 'Sonuncu oldum ama asıl önemli olan insanların kalbini kazandım' diye konuştu. 


Son dakika Avusturyalı snowboard'cu boynunu kırdı ama yarışa devam etti


Olimpiyat deneyimi yaşamanın harika olduğunu söyleyen Frimpong 'Daha önce herkesin bu kadar eğlendiği başka bir yerde bulunmadım. Kendimi altın madalya almış gibi hissediyorum, bu harika' diye konuştu.Müsabaka sonrası konuşan Frimpong, 'Eşimle tatile gideceğim. Nereye olduğunu henüz bilmiyorum, sadece sıcak herhangi bir yer olması yeterli. Güneş ve kumu özledim. Hawai olabilir. Dominik Cumhuriyeti de olabilir'  diyerek soğuk şartlarda güneşe olan özlemini dile getirdi. 


Kış Olimpiyatları'na katılan sıcak iklim ülkelerinin yarışmacılarına 'Üşütük popo' deniyor. Bu isim Jamaika'nın kış olimpiyatlarında temsil etmesini anlatan aynı adlı filmden kaynaklanıyor.Olimpiyatların en komik sporcusu: Fabian Bösch'ün olay yürüyen merdiven videosu

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS