PFDK, Fenerbahçe'ye acımadı: 50 günde 1 milyon lira ceza

PFDK, Fenerbahçe'ye acımadı: 50 günde 1 milyon lira ceza

Geçtiğimiz yıl sezonu 618 bin lira ceza ile kapatan Fenerbahçe, bu yıl bir rekora imza attı. Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu son 50 günde Fenerbahçe'ye 1 milyon 32 bin lira ceza kesti. Bunun yanı sıra Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım da 6 ay hak mahrumiyeti cezası alarak sezonu kapattı.

Obradovic: Galatasaray çok iyi oynadı


Aziz Yıldırım'ın cezası onandı


Profesyonel futbol Disiplin Kurulu (PFDK) ile Fenerbahçe spor Kulübü arasındaki savaş devam ediyor. PFDK'nın son 50 günde verdiği cezalar incelendiğinde çeşitli sebeplerle Fenerbahçe Spor Kulubü'ne verdiği ceza 1 milyon 32 bin lirayı buldu. Verilen para cezalarının yanı sıra Aziz Yıldırım'a 6 ay men cezası veren PFDK, Yıldırım'ın sezonu kapatmasına neden olmuştu.


14 kez ceza kesildi


PFDK dünkü toplantısında Fenerbahçe'ye son olarak Başakşehir maçındaki çirkin ve kötü tezahürat, saha olayları ve takım halinde sportmenliğe aykırı hareket nedeniyle 225 bin 500 lira ceza kesti. Bu son 50 günde kulübe tek seferde kesilen en ağır ceza oldu. Son 50 günde 14 kez Fenerbahçe'ye ceza kesen PFDK, toplamda 1 milyon 32 bin lira cezayla adeta bu alanda bir rekor kırdı. 


Yıldırım'ın itirazına ret


Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu, 2015-2016 sezonunda Spor Toto Süper Lig, PTT 1. Lig, Spor Toto 2. ve 3. Lig genelinde toplamda 17 milyon 247 bin lira ceza kesmişti. Bu takımlar arasında Trabzonspor 3.6 milyon lirayla en fazla ceza alan kulüp olmuştu. Fenerbahçe ise geçtiğimiz yıl toplam 618 bin lira ceza almıştı. Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın aldığı 6 aylık hak mahrumiyeti cezası için kulüp tarafından yapılan itiraz ise Tahkim Kurulu tarafından incelendi ve kabul edilmedi. Bu kesilen son ceza sonrası kulübün alacağı tavır merak ediliyor. 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS