hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Dünyaca ünlü tenisçinin Gazze gözyaşları

  Dünyaca ünlü tenisçinin Gazze gözyaşları
  expand

  WTA Finalleri'nde mücadele eden dünyaca ünlü Tunuslu tenisçi Ons Jabeur, İsrail'in saldırıları sonucu Filistin'de yaşanan insanlık dramı karşısında gözyaşlarını tutamadı. Jabeur, Marketa Vondrousova'yı mağlup ettiği maçın ardından canlı yayında tepkisini dile getirdi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  İsrail'in Filistin'e yönelik saldırıları devam ederken spor dünyasından da tepkiler yükselmeye devam ediyor. Meksika'nın Cancun şehrinde devam eden WTA Finalleri'nde mücadele eden dünyaca ünlü Tunuslu tenisçi Ons Jabeur, turnuvanın ikinci maçında Wimbledon finalinde yenildiği Marketa Vondrousova'yı 6-4 ve 6-3'lük setlerle mağlup etmeyi başardı. Mücadele sonrası kamera karşısına geçen Ons JabeurGazze'de yaşanan çocuk ve bebek ölümlerine değindi. 

  GÖZYAŞLARINA BOĞULDU

  Marketa Vondrousova'yı mağlup ettikten sonra duygusal bir röportaj veren Ons Jabeur, Filistin'de yaşanan olaylara tepkisiz kalamadı ve gözyaşlarına boğuldu.

  TEPKİ GÖSTERDİ: BARIŞ İSTİYORUM

  Açıklamaları sırasında zor anlar yaşayan Ons Jabeur, Filistin'de yaşanan insanlık dramına tepki gösterdi ve ödül parasının bir kısmını bağışlayacağını açıkladı:

  "Galibiyetten dolayı çok mutluyum ama son zamanlarda pek mutlu değilim. Dünyadaki durum beni mutlu etmiyor. Üzgünüm. Her gün çocukların ve bebeklerin öldüğünü görmek çok zor. Bu çok üzücü. Ödül paramın bir kısmını Filistinlilere yardım etmek için bağışlamaya karar verdim. Bu galibiyete sevinemem. Bu siyasi bir mesaj değil, insanlıktır. Bu dünyada barış istiyorum. Bu kadar."

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  DAHA ÖNCE SOSYAL MEDYADAN DA TEPKİ GÖSTERDİ

  Geçtiğimiz günlerde Jabeur, sosyal medya hesabından da yaşananlara şu şekilde tepki göstermişti:

  "Filistinlilerin 75 yıldır yaşadığı acı tarif edilemez. Dinleri ve kökenleri ne olursa olsun masum insanların yaşadığı acı çok büyük. Şiddet asla barışa yol açmaz. Hepimiz barışa ulaşmaya çalışıyoruz, ihtiyacımız olan tek şey barıştır. Şiddeti durdurun, Filistin’e özgürlük”

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow