Trabzon şehidi için koşuyor... 38. Trabzon Yarı Maratonu Pazar günü yapılacak

Video: Trabzon şehidi için koşuyor... 38. Trabzon Yarı Maratonu Pazar günü yapılacak
<a class="in-news-link" href="/trabzon" target="_blank" title="Trabzon haberleri">Trabzon</a> Büyükşehir Belediyesi 38'inci Trabzon Yarı Maratonu, 23'üncü Halk Koşusu ve 3'üncü 10 kilometre koşusunu 18 Şubat Pazar günü gerçekleştirecek. On binler bu kez şehit olan 15 yaşındaki Eren Bülbül'ün anısına koşacak.

Trabzon Büyükşehir Belediyesi 38'inci Trabzon Yarı Maratonu, 23'üncü Halk Koşusu ve 3'üncü 10 kilometre koşusunu 18 Şubat Pazar günü gerçekleştirecek. On binler bu kez şehit olan 15 yaşındaki Eren Bülbül'ün anısına koşacak.

Her yıl geleneksel olarak Trabzon'un düşman işgalinden kurtuluş yıldönümünde düzenlenen etkinlikler, kurtuluşun 100'üncü yılında, Trabzon'un Maçka ilçesinde PKK'lı teröristlerin erzak çaldığını ihbar eden ve girdikleri evi gösterirken teröristlerin açtığı ateşle kurşunların hedefi olarak şehit olan 15 yaşındaki Eren Bülbül'ün anısına "Eren İçin Koşuyoruz" sloganıyla icra edilecek.

'Eren İçin Koşuyoruz'

Trabzon'un Maçka ilçesinde PKK'lı teröristlerin saklandığı yeri güvenlik güçlerine göstermek isterken şehit edilen 15 yaşındaki Eren Bülbül anısına 'Eren İçin Koşuyoruz' sloganıyla düzenlenecek olan Trabzon Yarı Maratonu için Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halka İlişkiler Dairesince hazırlanan tanıtım filmlerinde Trabzonlu ünlüler vatandaşları maratona katılmaya davet etti. Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş'in yanı sıra Trabzonsporlu futbolcular Yusuf Yazıcı ve Abdülkadir Ömür, Trabzonspor'un eski futbolcusu İbrahima Yattara, tiyatro sanatçısı Hüseyin Avni Danyal, spiker Oya Çebi, spor yorumcusu Olcay Çakır ve boksör Sabriye Şengül'ün gerçek kimlikleri ile rol aldıkları filmlere, ünlülerin Trabzon'daki maraton ve halk koşusuna katılmak için işlerini bırakarak Trabzon'a hareket ettikleri yansıdı.

KAYITLAR DEVAM EDİYOR

38'inci Trabzon Yarı Maratonu, 23'üncü Halk Koşusu ve 3'üncü 10 kilometre koşusu 18 Şubat Pazar günü gerçekleştirilecek. Halk Koşusuna katılmak isteyenler için kayıtlar 12 Şubat'ta başladı. Sporseverler Cemal Kamacı Spor Merkezi ve Meydan Parkı'nda kurulan stantlarda kayıtlarını yaptırabiliyor. Kayıt işlemleri 16 Şubat akşamı tamamlanacak. Her 3 kulvarda da dereceye girenler Büyükşehir Belediyesi tarafından para ödülü ile ödüllendirilecek.

Kayıtlar ücretsiz

Trabzonlular sportif etkinlikler için kayıtlara yoğun ilgi gösterirken, Halk Koşusuna katılacak olanlardan kesinlikle herhangi bir ücret alınmıyor. 

Şenol Güneş tanıtım filminde oynadı

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş ve yardımcı antrenörü Mehmet Kulaksızoğlu, Trabzon’da bu yıl 18 Şubat’ta 38.’si düzenlenecek olan Trabzon Yarı Maratonu öncesinde hazırlanan tanıtım filminde oynadı.

Koşuya davet noktasında, Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halka İlişkiler Dairesince hazırlanan tanıtım filmlerinde Trabzonlu ünlüler, herkesi maratona katılmaya davet ediyor. Bunlardan biri de Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş. Beşiktaş Nevzat Demir Tesisleri’nde çekilen tanıtım filminde Güneş, kendisi gibi Trabzonlu olan yardımcı antrenörü Mehmet Kulaksızoğlu ile sohbeti esnasında Kulaksızoğlu’nun "Bu yağan yağmur aynı Trabzon’daki gibi" demesi üzerine, konuşmayı yarıda keserek "Bugün Trabzon’da koşu var, benim ona geçmem lazım. Gel beraber geçelim" diyerek sohbeti yarıda kesiyor ve bulundukları yerden ayrılıyor.

Trabzonspor'un Gineli eski milli futbolcusu İbrahim Yattara, bu kapsamda kamera karşısına geçerek tanıtıma destek verdi. Tanıtım filmleri, Büyükşehir Belediyesi tarafından sırasıyla yayına verilerek, vatandaşlar halk koşusuna katılmaya davet ediliyor.

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS