Erkeklerde finişi ilk Chelimo geçti

Erkeklerde finişi ilk Chelimo geçti

Vodafone 37. İstanbul Maratonu'nda erkeklerde Kenyalı atlet Elias Kemboi Chelimo birinci oldu.

Boğaziçi Köprüsü gişelerinin yaklaşık 300 metre gerisinden başlayan ve Sultanahmet Meydanı'nda sona eren 42 kilometre 195 metrelik maratonda Kenyalı Chelimo ilk sırayı elde etti.


Kadınlarda zafer yine Gobena'nın


Erkeklerde ikinci ve üçüncü sıraları yine Kenyalı atletler aldı. Maratonu, Evans Kiplagat ikinci, Silah Limo ise üçüncü sırada tamamladı.


vodafone 37. İstanbul Maratonu'nu erkekler kategorisinde birinci bitiren Kenyalı atlet Elias Kemboi Chelimo, elde ettiği başarıdan dolayı mutlu olduğunu söyledi.


Yarışın ardından basın mensuplarına açıklamada bulunan Chelimo, kazanmaktan dolayı kendisini çok iyi hissettiğini belirterek, "Rekoru az farkla kaçırdım ama en iyisini yapmaya çalıştım" dedi.


Organizasyonu beğendiğini vurgulayan Kenyalı atlet, ülkenin ve insanların ilgisinden dolayı memnuniyet yaşadığını kaydetti.


"Parkur zordu"


Maraton Koşusu'nda 6. olarak erkeklerde Türk atletler arasında en iyi dereceye imza atan Bekir Karayel ise Vodafone 37. İstanbul Maratonu parkurunun diğer yarışlara göre daha zor olduğunu ifade etti.


Hava sıcaklığının olumlu etkide bulunduğuna dikkati çeken Bekir Karayel, "Ama son 14 kilometrede şiddetli rüzgar vardı. Bu performansı kötü etkiledi " diye görüş belirtti.


Yarışın en ilginç sporcularından biri olan ve 25 kilometre boyunca ellerinde üç top çevirerek koşan Türk atlet Levent Denizci ise travmaya maruz kalan çocukların topluma yeniden kazandırılması için koştuğunu dile getirdi.


Kendisi için harika ve keyifli bir koşunun olduğunu vurgulayan Levent Denizci, şöyle devam etti:


"Elimden geldiğince üç top çevirmeye çalıştım. 25-26 kilometre bunu yaptım. Zaman zaman ara verdim. Projemizin ismi, travmaya maruz kalmış çocukların topluma kazandırılmasıdır. Toplum kuruluşlarının gelirlerini artırmaya yönelik bir çalışma yapıyoruz. Bunu bırakmayı düşünmüyorum. Tekrar tekrar projelerde yer alacağım."

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS