hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Ebrar Karakurt: Türk kadının gücünü ABD’de gösterdiğimizi düşünüyorum

  Ebrar Karakurt: Türk kadının gücünü ABD’de gösterdiğimizi düşünüyorum
  expand

  Uluslararası Voleybol Federasyonu (FIVB) tarafından organize edilen Voleybol Milletler Ligi’nin 2023 yılı şampiyonu Türkiye oldu. ABD’de düzenlenen finallerde altın madalya alan Ay-yıldızlı sporcular İstanbul Havalimanı’nda yoğun sevgi gösterisiyle ve çiçeklerle karşılandı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  A Milli Kadın Voleybol Takımı’nın başarılı oyuncusu Ebrar Karakurt, İhlas Haber Ajansı (İHA) muhabirine yaptığı açıklamada gururlu olduklarını aktararak, “Ülkemize böylesine önemli bir turnuvada ülkemizin spor anlamında en iyi altın madalyalarından birini getirdik. Türk kadının gücünü ABD’de gösterdiğimizi düşünüyorum. Takım olarak yaptığımız bütün işlerden çok gururluyum. Takım arkadaşlarımı çok tebrik ediyorum. Bizi burada karşılamaya gelen insanlara çok teşekkür ediyorum. Ekranları başında bizi takip eden ve her zaman arkamızda itici güç olan taraftarlarımıza çok teşekkür ediyorum. Umarım bu hikayemizin sadece bir başlangıcı olur. Beraber aynı kadro daha iyi hikayeler de yazabiliriz. Çok mutluyuz” ifadelerini kullandı.

  Türkiye’nin ‘Voleybol ülkesi’ olarak anıldığı hatırlatılırken, Ebrar şöyle yanıt verdi:

  “Bence bunu dünya birincisi oluşumuz ile de kanıtlıyoruz. Voleybol denildiğinde Türkiye artık birinci sırada, gerçekten bizim için bu durum çok önemli. Bize desteklerini göstermeye gelen bir sürü insan var ve onlara ilham olabilmek benim için muhteşem.”

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow