Türkiye - Belçika voleybol maçı ne zaman, saat kaçta, hangi kanalda? Filenin Sultanları son 16 turu maç tarihi...

Türkiye - Belçika voleybol maçı ne zaman, saat kaçta, hangi kanalda? Filenin Sultanları son 16 turu maç tarihi...

Türkiye - Belçika voleybol maçı ne zaman, saat kaçta, hangi kanalda Filenin Sultanları son 16 turu maç tarihi...
expand

A Milli Kadın Voleybol Takımı, 2023 CEV Avrupa Şampiyonası C Grubu son maçında ev sahibi Almanya'yı 3-0 yenerek 5'te 5 yaptı ve son 16 turuna yükseldi. Milli takım çeyrek finale çıkmak için Belçika ile mücadele edecek. Peki, Türkiye - Belçika voleybol maçı ne zaman, saat kaçta hangi kanalda? İşte Filenin Sultanları son 16 turu maç tarihi...

Haberin Devamıadv-arrow
Haberin Devamıadv-arrow

Filenin Sultanları, Avrupa Şampiyonası’nda lider unvanıyla çıktığı son grup maçını da galibiyetle tamamladı. Ev sahibi Almanya’yı set vermeden yenen ve 5’te 5 yapan Filenin Sultanları, son 16 turuna adını yazdırdı. Grubunu ilk dört sırada tamamlayan takımların son 16'ya yükseleceği şampiyonada grup birincileri grup dördüncüleri ile eşleşiyor. Dünya 1 numarası A Milli Kadın Voleybol Takımımız; 2023 CEV Kadınlar Avrupa Voleybol Şampiyonası’nda son 16 turunda Belçika ile eşleşti.

TÜRKİYE - BELÇİKA VOLEYBOL MAÇI NE ZAMAN?

C Grubu'nu lider bitiren A Milli Kadın Voleybol Takımımız, son 16 turunda A Grubu'nun 4.'sü olan Belçika ile karşılaşacak. Türkiye-Belçika son 16 turu karşılaşması, 27 Ağustos Pazar günü saat 18.00’de Belçika’nın başkenti Brüksel’deki Palais 12 Salonu’nda oynanacak. Mücadele TRT Spor'dan canlı olarak yayınlanacak.

Gruplarında ilk 4'e giren ekiplerin yer alacağı son 16 turu maçları 26-28 Ağustos, çeyrek final karşılaşmaları ise 29-30 Ağustos tarihlerinde oynanacak. Yarı final maçları 1 Eylül Cuma, 3'üncülük ve final karşılaşmaları ise 3 Eylül Pazar günü yine Brüksel'de oynanacak.

2023 CEV KADINLAR AVRUPA VOLEYBOL ŞAMPİYONASI GRUPLARI

A Grubu: Belçika, Slovenya, Sırbistan, Polonya, Ukrayna, Macaristan
B Grubu: İtalya, Romanya, Bulgaristan, Hırvatistan, Bosna Hersek, İsviçre
C Grubu: Almanya, Azerbaycan, Türkiye, Çekya, İsveç, Yunanistan
D Grubu: Estonya, Finlandiya, Hollanda, Fransa, Slovakya, İspanya

Sıradaki Haberadv-arrow
Sıradaki Haberadv-arrow