Yan hakem kalbinden vurulmuş

Yan hakem kalbinden vurulmuş

Tatil edilen Trabzonspor - Fenerbahçe maçında bir tribün teröristi tarafından darp edilen yan hakem saldırı sonrası ilk kez konuştu. Olayı yakınlarına anlatan Volkan Bayarslan, kalbine gelen darbenin ardından nefesinin kesildiğini ve kendini koruyamadığını söyledi

Trabzonspor - Fenerbahçe maçına ve ardından Türkiye ile dünya spor gündemine karşılaşmanın yn hakemi Volkan Bayarslan’a yapılan saldırı damga vurdu.


Maçın bitimine 1 dakika kala dakikada 17 yaşındaki tribün teröristi O.M’nin sahaya girip Bayarslan’a tekme, yumruklarla saldırması sonrası, hükem Bülent Yıldırım maçı tatil ederken, yaşanan bu olay, büyük yankı uyandırdı. Bayarslan olay sonrası sayısız telefon aldı. Herkes neler yaşadığını merak ediyordu. Ne hissetmiş, nasıl toparlanmıştı? Hürriyet gazetesinden Ali Naci Küçük, Bayarslan’ın yakınlarına anlatımıyla o soruların yanıtlarına ulaştı.


Öncelikle Bayarslan, yardımcı hakem Asım Yusuf Öz’e teşekkür edip hakkını teslim ediyordu. Aynı zamanda polis olan Asım Yusuf Öz, yaşanan saldırı sonrasında Bayarslan’ın yanına koşup koluna giren isimdi.


Kalbime gelen darbe nefesimi kesti


Kalbine ve karaciğerine üst üste darbeler alan hakem Volkan Bayarslan, olayın şokunu bir kez daha yaşayarak şunları söyledi:“Önce sırtıma ve hemen sonrasında tekme ile tam kalbimin üzerine darbe aldım. O darbe nefesimi kesti. Asım Yusuf Öz gelip koluma girdi sağ olsun. O beni kaldırdı. O, olmasa ayağa bile kalkamazdım. Soyunma odasına zor giderdim. Zaten çok zor yürüdüm. Soyunma odasına gittiğimde de nefesim kesildi. Ve şu anda da kalbimin tam üzeri morarmış durumda. Normalde o darbelerin gelmesini engellerim ve kendimi korurum. Ancak kalbime aldığım darbe beni düşürdü.“


Rapor alıp şikayetçi oldu


Volkan Bayarslan’a soyunma odasında ilk müdahaleyi Fenerbahçe Kulübü Doktoru Burak Kunduracıoğlu, ardından Trabzonspor Kulübü doktoru Ufuk Şentürk yaptı.


Yaşanan vahim olay sonrasında hakem odası ziyaretçi akınına uğradı.


Önce Trabzonspor takım halinde hakem odasına geçmiş olsun ziyaretinde bulundu. Ardından Trabzon Valisi Abdil Celil Öz, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu hakem odasına geldi. Bayarslan, tedavi sonrası Trabzon Fatih Hastanesi’ne giderek darp raporu alıp, saldırgandan şikayetçi oldu.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS