hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  13.2 inç’lik Dev Tablet

  13.2 inç’lik Dev Tablet
  expand
  KAYNAKDonanım Günlüğü

  MatePad Pro 13.2, hem tasarımı hem de teknik özellikleriyle “amiral gemisi” statüsünde yer alan bir tablet. Beraberindeki fiziksel klavye ve 3. nesil kalem sayesinde İster evde, ister ofiste, ister iş amaçlı, isterseniz de eğitim amaçlı kullanılabiliyor.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  13.2 inç değerdeki ekranda esnek OLED teknolojisi kullanılıyor. Ki bu da tabletlerde bir ilk anlamını taşıyor. “Büyük bir ekran ve ince bir tasarım var. 2880 x 1920 çözünürlük sunan ekran, maksimum olarak 1000 nit parlaklık seviyesini de sağlayabiliyor. Bunun anlamı, ürünü yalnızca ev ve ofiste değil, park ve cafe gibi dış mekân deneyimlerinde de keyifle kullanabilecek olmanız.

  Bildiğiniz gibi Huawei, pek çok ürününde 3:2 görüntüleme oranının sunuyor. Bu, standart 16:9 oranla kıyaslandığında, ekranın alt ve üst kısımlarının genişlemesi ve dolayısıyla tek seferde ekranda daha fazla verinin görüntülenebilmesi anlamını taşıyor. 

  Bir web sayfasında makale okurken ya da bir Excel tablosuyla ilgilenirken ekranda aynı anda daha fazla bilgi görüyorsunuz. Bu, hem kolay kullanım hem de zaman tasarrufu için önemli.

  Ek olarak, böyle bir ekranda çoklu pencere özelliğini de kullanmalısınız. Aynı anda birden fazla uygulamayı açarak işlem yapabilir ve zamandan tasarruf edebilirsiniz.

  Ürünümüz sadece 5.5mm kalınlıkta ve 580 gram ağırlıkta. Rakip amiral gemisi tabletlerle kıyaslandığında, zaten daha büyük ekran boyutu var. Artı olarak rakiplere kıyasla hem daha ince hem de daha hafif! 

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Altılı hoparlör sistemi, fiziksel tuşları ve Type-C bağlantı noktasıyla başarılı bir tasarım var. Tabii arka taraftaki dual kamera sistemi dışarıya doğru biraz çıkıntılı tasarlandığı için ürünü sert bir yüzeye konumlandırırken dikkatli olmanızda yarar var. 

  Güçlü işlemci ve dahası

  MatePad Pro 13.2, gücünü Kirin 9000W’dan alıyor. Bu güncel ve güçlü bir işlemci. Ek olarak 12GB RAM ve 512GB dahili depolama faktörleri var.

  Huawei’nin kendi işletim sistemi HarmonyOS 4 ile gelen ürün, kullanışlı bir arayüze sahip. Ön yüklü olarak Petal Search, Petal Haritalar ve Petal Klip gibi Huawei’nin hazırladığı kullanışlı uygulamalar var. Dahası için Huawei AppGallery’yi kullanabilirsiniz. 

  Ürün, oyun deneyimleri tarafında da iddialı. Bu üründe Angry Birds gibi fizik tabanlı platform oyunlarını keyifle oynayabilirsiniz. Hem renkli görseller hem de şirin müziklerle keyifli anlar yaşayacağınızı düşünüyorum.

  İster bir çizim pad’i, ister bir dizüstü PC gibi kullanın

  Huawei Matepad Pro 13.2, gelişmiş bir fiziksel klavye ve 3. nesil Huawei kalemle de kullanılabiliyor.

  Klavye yardımıyla notlar alabilir, dosyalarınızı düzenleyebilir, gelen e-mail’lere hızlıca cevaplar yazabilirsiniz. Tabii hesap kitap işleri tarafında da bazen dokunmatik ekran yerine fiziksel klavyenin daha iyi olduğunu söyleyebiliriz.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  3. nesil Huawei kalem ise, çizim tutkunları için adeta mürekkebi bitmez bir kalem diyebiliriz. Bu kez uyguladığınız baskıyı daha iyi algılayarak çizgileri ona göre belirliyor. Tutuş hissi zaten rahat ve ucu da bir kalemle çizim yapıyormuşsunuz hissini verebiliyor. Oldukça hafif ve manyetik yapıda. Çizime ara verdiğiniz kısa molalarda, tabletin üzerine konumlandırarak şarj edebilirsiniz

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow